Stepanova_koupelna_blown_hneda02

Rekonstrukce bytu si vyžaduje precizní přípravu

Pokud se rozhodujete pro rekonstrukci bytu anebo jeho součásti, měli byste brát v potaz celou řadu nejrůznějších aspektů. Vrhnout se do rekonstrukce po hlavě bez nějakého velkého přemýšlení by bylo velkou chybou. I proto se pokusíme podívat na jednotlivé záležitosti poněkud podrobněji. Jen tak se dobereme ke všemu, co je zapotřebí, aby vše dopadlo dle vašich představ.

Komplexní rekonstrukce včetně projektu

Poměrně často se rozhodují majitelé nemovitostí pro kompletní změnu interiéru bytu. K tomu je zapotřebí komplexní rekonstrukce bytu, která vyžaduje především kvalitní projektovou dokumentaci. Ta musí pojímat nejen dispoziční řešení nového vzhledu vnitřních prostor, ale také rozvody vody, elektřiny, odpadů a topení. Počítat budete muset s tím, že byt bude po určitou dobu celý rozbouraný a nebude možné jej obývat. Mnohdy je vhodnější obrátit se na soukromou firmu, která dokáže veškeré práce zvládnout v co možná nejkratším časovém intervalu.

Nezapomeňte na vizualizaci

Nedílnou součástí každé velké rekonstrukce bytového jádra by měla být vizualizace. Pohodlně tak ještě před započetím stavebních prací uvidíte, jak bude interiér vypadat v nové podobě. Díky kvalitnímu grafickému návrhu si budete moci udělat sami obrázek o tom, co by se vám líbilo a co naopak nikoli. Vy sami si budete moci vybrat obložení, podlahy a spousty dalších nedílných součástí bytu.

Finance až na prvním místě

V každém případě si musíte buď sami anebo prostřednictvím firem zpracovat rozpočet. Optimální je oslovit několik společností a pak se orientovat podle ceny a také podle referencí. I obyčejná rekonstrukce koupelny či některé jiné místnosti se může ve finálním provedení finančně značně lišit a vy můžete ušetřit hodně peněz.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *