digestoř

Jak vybrat digestoř

Digestoř patří mezi nedílné součásti jakékoli domácnosti. Je jasné, že se kuchyně bez tohoto zařizovacího předmětu obejde, nicméně odsávání par je velmi důležité především z hlediska minimalizace vlhkosti a nepříjemných pachů v interiéru. Pokud i vy momentálně uvažujete o koupi digestoře, měli byste se soustředit na několik základních aspektů, které se volby té správné týkají. Podívejme se tedy, jakým způsobem vybírat a která kritéria byste měli třeba u digestoře v akci považovat za nosná.

Typ digestoře a výkon

V první řadě byste měli mít představu o typu digestoře. Nejčastěji jsou volené nástěnné. Zaberou nejmenší prostory a vypadají moc hezky. Mnohem dražší jsou komínové digestoře, jež jsou přímo ve stropě v určité části kuchyně. Tvoří prakticky jednu z hlavních částí kuchyňského či jídelního prostoru. Vzhledově tak mohou na první pohled zaujmout. Vynikající jsou hlavně typy, které v sobě pojímají materiály jako nerez a sklo. Z hlediska výkonu je zapotřebí, aby digestoř vyměnila vzduch v místnosti minimálně 10 x za hodinu. Výkon menších digestoří by měl začínat na 320 m3/hod. U větších je ideální minimálně 500m3/ hod.

Odtah, nebo recirkulace?

Pozor byste si měli dát i na otázku, jestli je vhodnější odtahová nebo recirkulační digestoř. Prvně jmenovaná si vyžaduje vývod vzduchu komínem, a to buď zdí, nebo komínem. Výstavba a stavební přípravy jsou poněkud složitější, nicméně výkon digestoře vyšší a její provoz bez starostí. U recirkulační digestoře je nezbytné neustále vyměňovat integrovaný filtr.

A co hlučnost?

Důležitým kritériem je mimo jiné také míra hluku, který digestoř bude vydávat. Vy byste se měli soustředit na to, aby nepřesahovala 58 dB. Vyšší hodnoty již vedou k tomu, že se nebudete při jejím provozu cítit příjemně. Výborné jsou u některých modelů i integrované protihlukové polštářky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *