Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu: Jaké úkony bude nezbytné realizovat?

Chystáte se změnit váš stávající byt, a to poměrně rezolutně? Pokud ano, rozhodně se vyplatí mít po ruce veškeré informace, a to jak o ceně, tak i činnostech, jež musí být provedeny. Že nevíte, o jaké úkony by se mělo jednat? Tak to jste na správné adrese. Pokusíme se v následujících řádcích zaměřit na nejrůznější pracovní činnosti, bez nichž se rekonstrukce bytu v Praze, Brně, anebo kdekoli jinde prostě a jednoduše nemůže obejít.

Zednické práce v mnoha podobách

Máte-li vyřešený projekt a také stavební povolení, můžete se s vervou pustit do veškerých činností. Tedy buď vy samotní, anebo firma, již jste najali. V každém případě budou na prvním místě bourací a následně zednické práce. Po vybourání veškerých starých komponentů bude nezbytné postavit nové příčky, a to buď ze sádrokartonu, porfixových anebo cihelných bloků. Zedníci, případně i zruční kutilové, si s tímto úkonem poradí. Budou se samozřejmě řídit zejména projektovou dokumentací.

Rekonstrukce bytu

Instalatéři v akci

Zedníci musí nezbytně spolupracovat také s instalatéry, kteří mají za úkol hned několik činností. Jedná se především o odstranění starého vedení vody, elektřiny a odpadů. Následně je nezbytné všechny tyto rozvody umístit znovu. Vést musí od stupaček celým bytem. Nakonec dojde k zapojení vytápění, sprchového kouta a kohoutků či toalet. Nově rekonstruovaný byt se tímto pomalu dostává do finální fáze.

Finální úpravy interiéru

Poslední fází, kterou rekonstrukce bytových jader v Praze nebo jiném městě prochází, je malování. Jestliže malujete pouze bílou barvou, nejspíše vše zvládnete sami. U větších barevných ploch se už vyplatí vsadit na služby profesionálů. Poté už budete moci v interiéru začít řešit kuchyni, koupelnu a ve finále přestěhujete nábytek. Ne ale ten starý, nýbrž zcela nový korespondující s moderním charakterem bytu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *