Rekonstrukce

Rekonstrukce bytového jádra: S tímto materiálem bude třeba počítat

Chystáte se začít s rekonstrukcí? Pak si samozřejmě musíte prvně rozmyslet, jestli tak budete činit prostřednictvím firmy, nebo svépomocí. V prvním případě nepůjde o nijak levnou záležitost, a tak se vyplatí vsadit na druhou variantu s tím, že vám některé specifické činnosti vyřeší profesionálové. O materiál se ale budete muset postarat sami. Jaké základní otázky budete řešit a co všechno je zapotřebí? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Hrubý stavební materiál

V první řadě bude nezbytné vyrobit konstrukci samotného jádra. Tady si rozmyslete, jestli zvolíte sádrokarton, nebo klasické zdivo. Prvně jmenovaný materiál nejspíše vyjde levněji, nicméně chcete-li vyšší zvukovou izolaci, pak volte klasické cihly, případně porfixové či jiné bloky. Porobeton je také výbornou záležitostí. Každopádně ale sádrokarton nejspíše potřebovat budete, jelikož se neobejdete bez realizace stropů a podhledů. Tady by měl hrát hlavní roli.

Obklady a dlažby

Určitě je na místě soustředit na výběr těch správných obkladů a dlažby. Vybírejte především podle samotné velikosti a tvaru. Velmi oblíbená jsou zejména velkoformátová provedení. Do větších koupelen se hodí naprosto optimálně. Jinak se ale často u rekonstrukce koupelny či kuchyně prosazují naopak malé formáty tvořící mozaiky. Kombinace obojího také nevypadá špatně.

Polystyren a další nezbytné věci

V každém případě se vyplatí zaměřit se i na mnohý další materiál potřebný k realizaci rekonstrukce. Nakoupit určitě budete muset spojovací materiál pro rozvody elektřiny, vody a odpadů. Poměrně důležitou roli hraje mnohdy i polystyren. Nejvíce času určitě věnujte výběru zařizovacích předmětů. Ty totiž patří mezi nejvyšší výdaje. V neposlední řadě navštivte míchací centrum a nechejte si namíchat správné barvy, jež budou vašemu interiéru co nejvíce slušet.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *