Feng šuej

Bydlení podle Feng shui

O fengu shui už jste asi slyšeli, jedná se o tradiční čínské učení, které vychází z principu přirozeného proudění energie v prostorech a tím pádem i působení na člověka. Jde vlastně o interakci mezi prostředím a lidmi.  Při uspořádání domu dle feng šuej, by vám doma měla energie hladce proudit a vy byste se měli cítit dobře.  A tady je několik způsobů, jak toho správného uspořádání dosáhnout.

Při příchodu k domu

Feng shui neřeší jen vnitřní prostory domu, ale i jeho okolí.  Věci, které vidíte, když přicházíte k domu, vás také určitým způsobem ladí a ulice je jedním z hlavních energetických zdrojů pro váš dům. Ideální ulice je taková, ze které máte dobrý pocit a cítíte se bezpečně.  Co se týká pouličního ruchu, žádný extrém není dobrý. Ani příliš rušivá ulice ani příliš energetická. Všechna hlediska kolem obydlí, ovlivnit nemůžeme, ale okolí bydliště a příjezdovou cestu ano.  Měli bychom tedy dbát na čistotu a upravenost a vstupu do domu by nemělo nic bránit.

Garáž

Podle fengu shui je uspořádání místností v domě důležité. Garáž bývá často přímou součástí domu, což podle feng shui není úplně šťastné, protože pohyb aut narušuje plynulé proudění energie. Nejvíce pak trpí místnosti umístěné nad garáží.  A tou nejhorší variantou vůbec, je ložnice sousedící s garáží. Ideální je naopak parkování aut, zcela mimo dům. To znamená garáž postavená samostatně.

Kuchyň, Ložnice a ostatní místnosti

Kuchyň je srdce domu a měla by být umístěna v centru domu, nikoli u vchodu. Nad kuchyní by neměla být ani ložnice ani dětský pokoj. Co se týká tvaru, kuchyň by měla mít tvar pravidelný a bez zbytečných výklenků. Pravidelný tvar se udává i u ložnice, což je další velmi důležitá část domu. Podle feng shui nejsou vhodné podkrovní ložnice. Zároveň by místo, kde spíte a odpočíváte, mělo ležet co nejdál od vchodu. Ostatní prostory nejsou tolik důležité, protože v nich netrávíme tolik času, ale rozhodně je dobré volit světlé a prostorné místnosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *