Ratanová pohovka oživí obývací pokoj

Obývací pokoj je centrální místností v celém domě anebo bytě, a tak stojí zato popřemýšlet o tom, jakou sedací soupravu do něj zvolit. V současné době se hodně prosazují zejména klasické sedací soupravy s koženým anebo textilním povrchem. Jestliže chcete vsadit na méně tradiční volbu, pak se jeví výborně ratanová pohovka. Tento typ nábytku bývá mnohdy využíván spíše v exteriéru, nicméně při vysoce kvalitním provedení si může najít i místo v obývacím pokoji. Soustřeďme se tedy na hlavní výhody ratanu a možnosti využití ratanového nábytku v interiéru.

Hezká ratanová pohovka

Vzhled ratanu je moc hezký a volba tohoto nábytku určitě nebude krokem zpět. Zajímavé jsou třeba ratanové pohovky hnědé barvy, které mohou vypadat zajímavě a nebudou tvořit opravdovou dominantu obývacího pokoj a upozorňovat na něj. Hezké jsou ale i bílé sedací soupravy z ratanu. U těch je ale zapotřebí být opatrný z hlediska možnosti znečištění pohovky. Ratanová křesla bílé barvy jsou poměrně křiklavá a je třeba s tímto faktem počítat.

Ratanový nábytek a jeho tvary

Tvary může mít ratanový nábytek různé a často se volí poměrně neortodoxní vzhled nábytku. Zajímavý může být například netradičně provedený ratanový taburet, který svým vzhledem přivábí již na první pohled. Jestliže se k ratanové sedačce zvolí i vkusná ratanová židle, pak není co řešit. V každém případě stojí zato vyhledat si možnosti ratanového nábytku přímo na internetu a najít si různá řešení ratanových souprav.

Ostatní vybavení z ratanu

Ratan je materiálem, z něhož se dá vyrobit spousta součástí domácnosti. Klasikou je malý konferenční ratanový stolek anebo ratanová postel. Ta v ložnici vypadá velmi netradičně a zajímavě. Zapomenout ale nelze ani na spousty komponentů v exteriéru, z nichž bychom mohli jmenovat například takové součástí, jako jsou ratanová truhla anebo ratanová houpačka. Ta je mimochodem maximálně pohodlná a stylová.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *