Jaké barvy do ložnice vybrat

Ložnice je místností, v níž netrávíme tolik času, jako je tomu u obývacího pokoje anebo jiných místností, nicméně volit sem opravdu hezkou barvu zdí je jakousi samozřejmostí. Mnozí lidé se ptají, jak vymalovat ložnici a snaží se hledat inspiraci právě na webech zabývajících se bydlením. Není se čemu divit, jelikož k inspiraci se právě tady dá bez problémů dojít. Pokusme se tedy ukázat možnosti vymalování ložnice. O tom, že je jich spousta, není pochyb. V každém případě je zapotřebí se barvy soustředit, abyste se v ložnici cítili co možná nejpříjemněji.

Studená modrá a podobné odstíny

Nejčastěji se do ložnice volí modrá barva. Jedná se o odstíny, které pomohou evokovat spánek a jsou spíše studené. Ostatně mnohdy si i v noci pouštíme do ložnice studený vzduch, který nám pomáhá v usínání. Pokud nechcete příliš ostrou modrou barvu, měla by vám stačit jemná modrá. Jestliže patříte mezi vyznavače animací, pak určitě na zdi neuškodí ani obrázek mořských živočichů anebo nějaké jiné animace, které vypadají moc hezky a dokážou pobavit. Mnohé luxusní lořžnic ejsou vyvedeny i v několika odstínech modré barvy a vypadají moc hezky.

Teplé barvy nejsou příliš oblíbené

Jestliže vaše ložnice neslouží pouze k odpočinku, ale máte rádi i vzrušující prostředí, pak určitě stojí zato vybrat si spíše teplé barvy. Hodně zajímavé jsou třeba odstíny červené anebo dokonce sytě rudé barvy. Ty dokážou rozpálit každého člověka. Jestliže vyznáváte spíše rustikální ložnice, pak se hodí spíše jemné odstíny červené anebo žluté. Barvy si můžete vybrat právě podle konkrétního nábytku do ložnice. Takto se vytvoří ten nejoptimálnější kontrast.

Nábytek do ložnice mnohdy velí

Často je hlavním motivátorem z hlediska vymalování ložnice především nábytek do ložnice. Někteří lidé volí klidně i bílou ložnici, jež dokáže právě nábytek do ložnice maximálně vyzdvihnout a zvýraznit jeho úlohu. Podobně jsou na tom i světla do ložnice, která vypadají moc hezky, když osvětlí konkrétní součásti ložnice. Nevkusná je zejména fialová ložnice, kterou volí pouze extravagantně založení lidé.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *