Pasivní dřevostavby a zděné domy na míru

Nechat si postavit dům na míru je dnes moderní. Na vlastním pozemku vám může vyrůst rychle kvalitní pasivní dům, v němž si pak budete bydlení doslova užívat. Chcete-li mít při stavbě opravdovou jistotu, pak je optimální vsadit na zkušeného dodavatele takovýchto domů. Výbornou volbou je společnost Origis. Ta se specializuje především na dodávky dřevostaveb, nicméně objednat si můžete klidně i zděný dům. Buďme ale konkrétnější a podívejme se na základní devízy této společnosti.

Energetická koncepce na prvním místě

V první řadě se společnost Origis u stavby domů specializuje na energetickou koncepci. Rozhodně se nejedná o žádné odhady, kolik byste mohli spotřebovat kWh a podobně. Energetická koncepce společnosti Origis nabízí přímo přesné výpočty spotřeby energie a návrh možnosti efektivního vytápění domu. Právě vytápění interiéru se musí odvíjet především od vaší plánované spotřeby. Od firmy Origis dostanete několik návrhů možnosti efektivního vytápění interiéru. Výborné jsou především pasivní domy, u nichž ušetříte na vytápění opravdu hodně peněz. Ostatně společnost Origis staví i 3 typy domů, které jsou součástí programu Zelená úsporám.

Vzorový dům v Praze

Vzorový dům Praha

Zdroj obrázku: origis.cz

Precizní architektonická studie

Základem každé stavby musí být propracovaná architektonická studie. Pokud vycházíte u vaší stavby z celkové výměry budoucího domu, mnohdy musíte dělat kompromisy a ve finále nemusíte být spokojeni. Dřevostavby od společnosti Origis jsou v tomto úplně odlišné. Na počátku určitě nebude rozhodovat celková plocha domu, ale to, abyste se cítili v interiéru vašeho budoucího domu skvěle. Všechno okolo stavby prokonzultujete s profesionálním architektem, který vypracuje přesný návrh samotné stavby se vším všudy. Na základě konzultací nakonec dospějete k finální podobě domu.

Interiér vzorového domu v Praze

Interiér ukázkového domu Praha

Zdroj obrázku: origis.cz

Domy ve svahu nejsou problémem

Specialitou společnosti Origis je dům ve svahu. Každý pozemek je jiný a ve svahu mohou být postaveny architektonicky poutavé stavby. Tradičně se u těchto staveb do pater, kam se nedostane světlo, umísťuje technická místnost anebo garáž či úložné prostory. Efektivně se tak vyplní plocha domu, v níž se budete pohybovat minimálně. Ostatní místnosti budou přesně koncipovány dle architektonické studie.

Vzorový dům v Českých Budějovicích

Ukázkový pasivní dům České Budějovice

Zdroj obrázku: origis.cz

Zdroj náhledového obrázku: origis.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.