Rady od profesionála pro rekonstrukci koupelny

Plánujete rekonstrukci koupelny? V takovém případě jistě oceníte následující praktické rady a tipy, s jejichž pomocí to zvládnete levou zadní. Jednotlivé kroky jsou důležité a když si nebudete něčím jistí, vždy je lepší obrátit se na profesionály, kteří vám s tím mohou kvalifikovaně pomoci.

Ujistěte se, že jste si správně nastavili rozpočet na rekonstrukci

Hned před začátkem rekonstrukcirekonstrukci si vytvořte orientační rozpočet. Ten se bude odvíjet od toho, kolik peněz máte našetřených a jestli si případně budete brát úvěr. Kromě rozpočtu na pořízení nezbytných věcí a zajištění prací je nutné myslet i na určitou rezervu. Často se totiž stane, že se plánovaný rozpočet překročí. Dejte si proto vždy raději rezervu navíc alespoň o 10 %.

Připravte si návrh nové koupelny

A jak bude vaše nová koupelna vypadat? Náhled a návrh rekonstrukce je základním kamenem pro výběr jednotlivých prvků i jejich uspořádání. Nejdříve si můžete vybrat inspiraci, kterou najdete na internetu. Dalším úkolem je napasování této inspirace na prostor a možnosti, jaké máte ve vaší koupelně k dispozici.

Foto: Pixabay

Zakomponujte do rekonstrukce přestavbu

Jestli máte v plánu měnit dispozici bytu a například spojit záchod s koupelnou, právě rekonstrukce je nejlepší možnost. Stejně tak v případě, kdy chcete provést přestavbu místa, které je v těsném sousedství právě s koupelnou. Odbudete tak více problémů najednou a rekonstrukce bude opravdu kompletní. Samozřejmě platí, že čím větší přestavba, tím větší budete potřebovat rozpočet i plánování nového projektu.

Pečlivě si vyberete sanitární keramiku

Ještě předtím, než se na místo vrhnou pracovníci a instalatéři, pořiďte si všechnu sanitární keramiku. Vyberte si nové umyvadlo, záchod a sprchový kout nebo vanu. Nezapomeňte také na příslušné vodovodní baterie. Ty se snažte vybírat ve sladěném designu. Když navíc nakoupíte drobnosti, jako jsou nové vypínače, věšáky a další drobnosti, urychlíte tím následnou kompletaci celé koupelny a všech dílčích prací.

Zdroj: https://www.showerstoyou.co.uk/

Náhledové foto: Pixabay