Průzračná voda v bazénu: Zvládnete to i bez klasické bazénové chemie

Voda

Mít dlouhodobě čistou vodu v zahradním bazénu je poměrně náročná záležitost. Není se čemu divit, střídající se počasí, pyly a také prach se postarají o to, že voda může velmi rychle zezelenat. Častokrát se jenom zakalí, nicméně o nic příjemného se také nejedná. Naházet do bazénu tuny chemie umí každý, nicméně vypořádat se s vyčištěním vody s jejím minimem už ne. My se podíváme na alternativu, která vám pomůže.

Obyčejná skalice modrá

Vůbec nic složitého. Stačí pouze ve 2 litrech vody rozpustit zhruba polovinu až jednu lžičku skalice modré. Směs se následně nalije do vody, která je již napuštěná v bazénu. Naprosto jednoduché, žádná věda. Voda je díky skalici modrá a naprosto průhledná klidně i tři měsíce od napuštění bazénu.

Skalice modrá: Foto Petr Adam Dohnálek https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cupri_sulfas_pentahydricus_-001-.jpg

Žádná další chemie, jen filtrace

Přesně tak, skalice se postará fakticky o všechno. Můžete zapomenout na další přidávání chloru nebo jiné chemie. Ideální je ovšem použít vodu z řádu, nikoli ze studny. Hodně důležitou roli hraje určitě pravidelné filtrování vody. Ideální je bezesporu písková filtrace, která všechno zvládne na jedničku. Nastavíte si časovač a denně ji na několik hodin necháte zapnutou.

Zelená voda

Zelená voda v bazénu: Foto Radek Štěpán

Odstraňování větších nečistot

Na to také nelze zapomenout. Stačí jen klasická síťka na hladinu. určitě v pravidelných intervalech také vysávejte dno bazénu, kde se usadí mnohé nečistoty, jež nedokáže filtrace pobrat.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/napady-ako-vycistit-bazen-2/

Průzračná voda: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.