Protéká vám toaleta? Poradíme, jak přestat splachovat peníze

Protékající toaleta

Každý, kdo se nesetkal s problémem s protékajícím záchodem, by si měl tohoto štěstí vážit. Tento problém je velmi častý a s malou zručností a štěstím není třeba hned zavolat jiného kutila. Rozpoznat netěsnící záchod od toho, který je zcela v pořádku, není problém. V podstatě uslyšíte zvuk tekoucí vody přímo z mísy. V horším případě, to uvidíte i na vlastní oči.

V tu chvíli se ničím nezdržujte, protože vám brzy dojdou peníze – nemluvě o nadbytečném plýtvání vodou, které je ve světě pramálo. V jedné minutě proteče litr vody a opravdu byste nechtěli vidět ten účet. Může se stát, že nějaký problém prostě najdete, například před odchodem z domu do práce. V případě, že nemáte čas situaci řešit, vypněte přívod vody a poté se k problému vraťte později.

Jak je možné, že vůbec dochází k protékání vody?

Komponenty nacházející se v toaletě jsou spotřební materiály – je to především těsnění, které se opotřebovává a neplní svou funkci, jak by mělo. Problémem může být také znečištění jiných mechanických součástí. V každém případě opravu neodkládejte.

Zkuste opravu sami, není to až tak těžké, jak byste si mysleli a opravit protékající záchod může být otázkou jen několika minut… Co tedy dělat v případě, že vaše toaleta má problém s protékáním?

  •       Pro začátek vypněte vodu, aby žádná voda nestékala do záchodu
  •       Spláchněte, abyste vyčerpali vodu, která je nyní v nádrži
  •       Vyprázdněte nádrž na vodu, podívejte se na jednotlivé součásti, a zjistíte, kde je problém
  •       Odstraňte plovák a opláchněte jej čistou vodou
  •       Zkontrolujte těsnění, v případě potřeby jej vyměňte
  •       Nezapomínejte ani na ventil. V případě, že už jeho čas vypršel, pořiďte si nový.
  •       Zlikvidujte vodní kámen. V případě, že jste záchod rozložili, co nejvíce jej vydrhněte, ať vás v budoucnu usazeniny nezaskočí.
Protékající toaleta 2
Foto: Pixabay

Znovu sestavte splachovací systém a pusťte vodu. A je hotovo! V případě, že máte u sebe doma náhradní těsnění, které za tím vším obvykle stojí, je problém u konce. Ovšem u ostatních dílů to může být trochu složitější. Opravdu to zvládnete sami! U kombinovaných a závěsných záchodů je princip úplně stejně jednoduchý – takže jen sundejte víko z nádrže, otočte ventilem a vyprázdněte splachovací systém.

Zdroje info: maidforyou.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay