Obývací pokoj

Proměna interiéru za pár korun

Rádi byste trochu změnili váš domov?  Pusťte se do proměny bytu. Může to být zábava a ani nemusíte utratit veškeré úspory. Jak na to?

Vymalujte stěny

Při proměně bytu si vyberte v místnosti, kterou chcete trochu změnit, jednu nebo dvě stěny a ty nově vymalujte.  Jestliže máte bílý základ, výsledek bude krásně kontrastní. Můžete také natřít jenom část stěny, tak hezky vynikne konkrétní prostor v dané místnosti, třeba relaxační kout v obývacím pokoji.  Pokud si lámete hlavu nad tím, jakou barvu do interiéru zvolit, letošní barvou roku 2019 je medově hnědá nebo sytě korálová barva.  Medově hnědá barva přispívá k útulnosti domova a sytě korálová zase evokuje daleké cesty. Zdá se, že tyto barvy jsou svým významem opačné, ale opak je pravdou. Když použijete obě barvy a přidáte k nim jemnou béžovou, určitě neuděláte chybu.

Malování

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Použijte textilie k proměně

Dříve zdobily okna především záclony a taky závěsy. Ve chvíli, kdy se objevila moderní stínící technika se záclony a závěsy už tolik nevyužívají, ale stále jsou hezkým oživením dané místnosti. Pokud vás příliš neoslovují bílé neutrální záclony, zvolte záclony s dekorem, barevné nebo třeba s oboustrannou tkaninou. Velký efekt udělají také dekorativní polštářky s nejrůznějšími dekory, které místnost promění do útulného pokoje. Dobré je se v tomto případě držet jednoho základního motivu třeba jednoho květinového vzoru, geometrického obrazce nebo barev, které spolu odstínově ladí. Dalším nepřehlédnutelným bytový textilem dnešním doby jsou deky, sloužící jako přehozy přes postel, křeslo, sedačky a samozřejmě k zahřátí. Naopak ubrusy byly teď trochu na ústupu, ale už se zase vracejí a vrací se např. s běhounem, který svým tvarem připomíná dlouhou šálu a pokládá se na střed stolu.

Obývací pokoj

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Trendy koberce

Koberec je dalším malým, ale velmi efektivním prvkem v proměně interiéru. Velmi oblíbené jsou nyní kruhové nebo oválné koberce, tvořící hezký protiklad k čtvercové místnosti. Koberce vybírejte nejen podle tvaru, ale i podle typu koberce a výšky vlasu.  Co se týká vlasu, je na vás, jestli se chcete do koberce zabořit při každém kroku nebo chcete raději lehčeji udržovatelný nízký vlas.  Kromě jednoho velkého koberce můžete použít i menší koberečky, které navrstvíte, a upozorníte tak na určitá místa v interiéru např. bude kopírovat prostor sedačky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *