postel5

Jak nedělat při výběru postele stále stejné chyby

Přemýšlíte nad tím, jak zvýšit pohodlí a komfort ve své ložnici? Poohlížíte se po nové posteli, ale nejste si jistí, jak se vyznat v moderních trendech? Je pro vás kvalitní spánek nade všechno? Pak si ještě předtím, než se vypravíte do obchodu s nábytkem pro nové vybavení ložnice přečtěte, co všechno by vaše nová postel měla mít.

Dnes se podíváme na zoubek zejména oblíbeným amerických boxspring postelím, které vám však doporučíme v atraktivnější evropské úpravě. A jak se od sebe vlastně tyto dva typy liší?

Chtějte postel s perfektním spánkovým komfortem

Základem je samozřejmě lamelový nebo pružinový rošt. A to nejlépe takový, který si můžete nastavit do mnoha poloh. Základem jsou tři, lepší rošty vám jich pak nabídnou až pět. Můžete si tak podložit hlavu v době nemoci, užít si jednodušší čtení knihy apod.

Na roštu musí ležet i dostatečně pohodlná matrace. Aktuálním trendem jsou ty, nabízející dvě odlišně tvrdé strany. Jednoduchým otočením matrace si tak upravíte tvrdost přesně podle toho, jak aktuálně potřebujete. Po náročném tréninku, při nemoci nebo třeba zranění se bude hodit strana soft, zatímco v dalších situacích dost možná oceníte hard.

postel

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ceněnou výhodu vám může přinést i tzv. topper. Jde vlastně o tenkou svrchní matraci, která ještě změkčí vaši stávající a jako bonus vyrovná veškeré nerovnosti. Je tedy ideální například pro manželská lůžka, kdy úplně eliminuje nepříjemnou mezeru mezi matracemi.

Zaměřte se na cirkulaci vzduchu

Ale ani ta nejlepší matrace vám dobře neposlouží, pokud nebude zároveň zespodu dobře odvětrávaná. Rychle tak přijde o přebytečnou vlhkost, což zabrání nadměrnému pocení během spánku, ale také množení nežádoucích roztočů a dalších nevítaných obyvatel textilií.

A ještě důležitější jen tento aspekt v případě, že si plánujete pořídit postel s úložným prostorem. Vůbec nemusí jít o zatuchlou špeluňku. Z opravdu dobrých lůžek s úložným prostorem vytáhnete své textilie stejně svěží, jako když jste je ukládali dovnitř.

postel

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prostor pro komfortnější užívání

Ale postel nemusí sloužit jen jako místo pro spánek. Moderní doba nám přináší i jiné možnosti. Velmi často tak odtud sledujeme například televizi, nahlížíme do svých osobních nebo pracovních notebooků, případně se věnujeme čtení knih a časopisů.

A při tom všem nám může poskytnout vítané zázemí stále oblíbenější čalouněné čelo postele. Musí však mít dostatečnou výšku. Chtějte rovněž povrch ze snadno omyvatelných materiálů, při jejichž údržbě si vystačíte jen s čistou vodou a vysavačem.

A kde najít všechny tyto výhody naráz? Zaměřte se na americké postele typu boxspring. Chtějte však ty s českou úpravou, které vám nabídnou navíc plnohodnotný úložný prostor, jímž jejich zámořské konkurentky nedisponují.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay,com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *