Hloubkoměr

Profesionální dílna si zaslouží kvalitní měřidla

Vlastníte dílnu, případně průmyslový provoz? Pak zcela určitě potřebujete neustále spousty nejrůznějších nástrojů a nářadí. Mezi to patří stoprocentně také měřidla. Vybírat si v současnosti lze spousty druhů. Pokud aktuálně váháte a nevíte, po kterých sáhnout, jste na správné adrese. V následujících řádcích se na ta nejznámější podíváme mnohem podrobněji. Samozřejmě doporučíme i spolehlivého prodejce, u něhož vše seženete za výhodné ceny.

Měřidla

Posuvná měřítka jako samozřejmost

V první řadě je nezbytné upozornit na posuvná měřítka. Ta nemohou chybět v žádné dílně. K dispozici jsou tradičně hned v několika podobách. Standardně se berou především analogová. Vyznačovat se mohou třeba i tím, že je jejich nedílnou součástí úchylkoměr. Z hlediska rychlosti zjišťování výsledků měření jsou vhodnější digitální posuvná měřítka. Potřebujete-li změřit nějaké větší kusy, nebojte se pořídit extra dlouhá. Vše se odvíjí hlavně od konkrétního charakteru měření.

Kalibry všeho druhu

V mnohých dílnách a především v průmyslových strojírenských a jiných provozech si najdou své místo i kalibry. Jedná se o specifické měrky, které jednoznačně a rychle určují kvalitu konkrétního obrobku či výrobku. Existují jak trny měřící vnitřní závit, tak i kroužky, prostřednictvím nichž se zjistí jakost vnějšího závitu.

Posuvné měřítko

Ostatní známá měřidla

Mezi velmi často využívaná měřidla se řadí mikrometry. Ty existují v několika podobách. Oblíbené jsou zejména třmenové, s talířkovými měřicími doteky nebo na závity či na měření drážek. Pořídit se vyplatí hloubkoměry, úhloměry, rýsovací pravítka, jehly, šablony a další pomůcky.

Možná se ptáte, kde tento sortiment seženete ve vysoké kvalitě a za rozumnou cenu. Naším tipem je eshop https://www.meridla.cz/. Většinu zboží mají skladem a samozřejmostí je tady také dodání kalibračního protokolu k měřidlům.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *