Nábytek

Jak na čištění lesklého nábytku

Lesklý nábytek je krásný, hezky odráží světlo, ale také je velmi choulostivý a jeho údržba náročná.  Správná péče o povrch prodlužuje jeho životnost.  V dnešním článků se dozvíte několik tipů, jak lesklé povrchy udržovat, aby vydržely dlouho pěkné a nepoškozené.

Fóliová dvířka

Fóliová dvířka mají dlouho životnost, pořídíte je v široké škále vzorů a koupíte je za nízkou cenu.  Dvířka bývají opatřena fólií, která má chránit dvířka při přepravě a následné montáži před poškozením. Dokud montáž dvířek není u konce, tuto fólii nesundávejte. Po odstranění fólie by se povrch neměl alespoň měsíc čistit. Při běžném se pak nehodí žádné čistící prostředky bez aromatických uhlovodíků, ketonů, halogenových hydrokarbonátů, esterů a alkoholů v koncentraci na 25%.

Akrylátové povrchy

Akrylátové povrchy se vyznačují elegancí, oslnivým leskem a vysokou odolností.  Stejně jako v případě fóliových dvířek i akrylátová bývají potažena ochrannou fólií, kterou nesundávejte dříve, než se dokončí montáž.  Po sundání fólie je dobré povrch naimpregnovat antistatickým přípravkem, který nanesete na bavlněný hadřík a následně se nechá několik dní vytvrdit. Akrylátové povrchy jsou totiž pórovité a antistatický sprej tyto póry uzavře. Po vytvrzení  je pak lesklý povrch daleko odolnější vůči poškození.  Běžné čištění se opět provádí antistatickým sprejem, nikoliv abrazivními prostředky.

Lakovaný nábytek

Lakovaný nábytek často používáme v kuchyních a koupelnách kvůli vysoká odolnosti vůči vysokým teplotám a vlhku.  K čistění lakovaného nábytku se používá vlhká utěrka. Aby byla účinnost větší, může se využít saponát nebo mýdlová voda. Opět není vhodné používání agresivních prostředků s obsahem acetonu, alkoholu či benzínu. Mohlo by totiž dojít ke ztrátě lesku nebo dokonce ke změně barvy. Poškrábání laku se dá opravit rozleštěním, ale to zvládne pouze odborník.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *