Dětský pokoj

3 tipy na nábytek, který nesmí v dětském pokoji chybět

Dětský pokoj je královstvím, které musí dětem dokonale sedět. Rozhodně se při jeho zařizování vyplatí brát v potaz nejenom design, ale i funkční hledisko. Přizpůsobit se přitom musíte zejména věku dítěte a jeho specifickým potřebám. Do dětského pokoje patří různý nábytek i doplňky. My se na tři základní součásti zaměříme mnohem podrobněji. Pokusíme se upozornit na to, co je zapotřebí brát při nákupu jednotlivých kusů v potaz.

Bytelná postel jako základ

Dětský pokoj pro kluka i pro holku slouží bezesporu také jako funkční ložnice. Rozhodně proto vybírejte postel vysoké kvality. Na počátku slouží nejmenším pouze dětská postýlka, již střídá postel pro odrostlejší děti. Tu můžete volit v tradičním tvaru, nicméně hojně se prosazují také patrové variace pro dvě děti, případně vyvýšená postel s maximálním úložným prostorem vespodu. Dokonce lze sehnat i varianty, které se vyznačují právě prostorem pro spaní a menším dětským hřištěm nacházejícím se pod samotnou vyvýšenou postelí. Takovýto dětský nábytek je hodně variabilní. Pokoj pro holku si zaslouží kuchyňku a kluci mohou mít garáž.

Stůl v mnoha podobách

Dětský stůl může vypadat různě, přičemž jeho podoba je závislá samozřejmě na věku dítěte. Těm nejmenším bohatě postačí malý stolek s přiměřeně velkými židličkami. Sedět u něj stejně budou jen výjimečně. U školáků už bude zapotřebí specifický dětský psací stůl mající potřebné parametry. Určitě by na něm měl být odkládací prostor a místo pro počítač. Zapomenout nelze ani na příslušenství v podobě boxů na pastelky, fixy či jiné pomůcky.

Dětský pokoj

Nezapomínejte na úložný prostor!

I v dětském pokoji bude zapotřebí schovat peřiny, případně oděvy a jiné věci. Optimální jsou k tomuto účelu komody. Tento nábytek pro děti může být schovaný třeba jako zmiňovaná součást postele či dětského herního koutku.

A kde si zmiňované a další vybavení do dětského pokoje vybrat? Třeba v eshopu HM nábytek.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *