Proč si pořídit venkovní rolety? Ochrání, jsou úsporou energie a zajistí váš lepší spánek

venkovní žaluzie

Zvažujete pořízení venkovních rolet? Jedná se o investici, která se nejen vyplatí, ale i mnohonásobně se vám vrátí. Před čím vším vás ochrání? A jaké další výhody přináší?

Venkovní rolety a žaluzie jsou praktické, moderní, efektivní. Dnes se nabízí pestrý výběr. Vybrat si tak můžete rolety, které budou ladit s vaším venkovním stylem, jakožto barvou omítky. Vše je možné. Venkovní rolety ovšem oceníte pro jejich funkčnost. Oproti vnitřním žaluziím či roletám jsou podstatně účinnější.

Úspora energie

Pořízení venkovních rolet je úsporou, neboť šetříte tepelnou energii. Venkovními roletami či žaluziemi se energie prokazatelně snižuje. Jedná se o účinnou tepelnou izolaci. Při spuštěných roletách/žaluziích je únik tepla u staré zástavby nižší až cca o 40 %. Rovněž i u dnešních moderních oken či nízkoenergetických domů dochází díky venkovním roletám k tepelné izolaci o cca 25 %.

Ochrana před zloději i letním horkem

Venkovní neboli předokenní žaluzie či rolety se skládají z lamel, zpravidla hliníkových. U rolet tyto lamely tvoří celistvý pancíř a rolety/žaluzie se, stejně jako ty vnitřní skládají z mnoha otáčecích lamel, které lze libovolně a podle potřeby naklánět. Instalují se na rám okna nebo fasádu domu. Zachytí sluneční paprsky ještě dříve, než se dostanou ke sklu. Díky tomu tak blokují až 90 % venkovního světla. V létě ochrání před horkem, tak v zimě drží teplo, díky čemuž ušetříte až čtvrtinu výdajů.

Lepší a kvalitnější spánek

Venkovní rolety nepropustí světlo. Pokud vám tak vadí pouliční osvětlení, jakožto v létě brzké sluneční paprsky prosvítající do interiéru, tak v tomto případě máte zajištěny ideální podmínky pro užití si kvalitního a ničím nerušeného spánku. Zajistí nejen o to lepší spánek, ale také ocenitelné řešení pro ty, kteří trpí na migrény a potřebují právě toto zatemnění. Venkovní rolety a žaluzie blokují mnohem efektivněji světlo oproti vnitřním.

rolety

Foto: Pixabay

Ochrana proti hluku i nepříznivému počasí

Kromě světla vás ochrání také proti hluku, který dokáží snížit až o 8 decibelů. Ocenitelné a praktické jsou zejména tam, kde je více hluku, tj. v případě bydlení u silnice, poblíž železnice, v centru města apod. Zajistí však ochranu i proti nepříznivému počasí, zejména proti větru, prudkému dešti, jakožto i proti krupobití.

Zdroj: prozeny.cz, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Pixabay