Podle čeho vybírat stále oblíbenější LED pásky do kuchyně

LED páska

Osvětlení pracovního prostoru kuchyňské linky má dvojí význam. Ten první je funkční, neboť na práce je potřeba dobře vidět. Ten druhý potom dekorační. Podsvícené skříňky zkrátka dobře vypadají. Stále častěji jsou jakožto osvětlení kuchyňských linek voleny LED pásky. Jak ale takovou LED pásku vybírat?

Proč volit LED pásky

Pojďme se nejdříve podívat na to, proč si vlastně LED pásku pořídit. Její výhody jsou následující: oproti žárovkám jsou mnohem menší, poskytují rovnoměrné osvícení pracovní plochy, velmi dobře vypadají a pokud správně zvolíte, můžete u nich měnit i barvu či intenzitu. V neposlední řadě je potom jejich provoz výrazně levnější.

LED páska

Foto: Pixabay

Zaostřeno na výkon

Při výběru LED pásky je potřeba dbát na to, jakým výkonem disponuje. Odvíjí s od toho intenzita světla. K tomu, aby LED páska poskytovala dostatek světla pro práci na kuchyňské lince je potřeba, aby měla výkon alespoň 12 W/m. Je však potřeba si uvědomit, že taková páska již potřebuje chladit. Chlazení obstarávají většinou hliníkové profily, do kterých jsou LED pásky umísťovány.

Barva LED pásky

Při výběru barvy ĹED pásky je potřeba si ujasnit, jestli pro vás má být spíše dekorativním prvkem anebo vám má skutečně svítit na vaření. V prvním případě sáhnete asi po některé RGB pásce, u nichž lze měnit barvy. Má-li však být skutečně hlavním zdrojem osvětlení, bílé světlo bude vhodnější. Volit můžete různé odstíny a teploty. V tomto případě je však výběr spíše na vašem vkusu a barvách kuchyňské linky jako takové.

Zvolte si nejvhodnější ovládání

Možnosti ovládání LED pásků je celá řada, stejně jako u všech ostatních druhů. Můžete mít klasický vypínač, dálkové ovládání, nebo například vypínač reagující na pouhé mávnutí ruky. I v tomto případě je volba otázkou vkusu.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/interier/kuchyne-osvetleni-linka-led/

https://www.veselebydleni.cz/magazin/jak-vybrat-led-pasky

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.