Proč se vyplatí používat matracový chránič

matrace

Každý z vás tráví spaním nespočet hodin na lůžku. To by proto mělo být co nejlépe udržované a také udržitelné. Aby mohlo být spaní co nejkomfortnější, je zapotřebí udržet postel v čistotě. Matracový chránič je tak skutečně nepostradatelnou součástí čistého lůžka, které plní několik funkcí najednou. Které to jsou?

Čistota půl zdraví

Udržet matraci v čistotě je někdy nadlidský výkon. Prach, ale i další nečistoty mohou ulpět ve vaší matraci velmi snadno. Stačí chvilka nepozornosti a rozlité tekutiny se mohou vsáknout do matrace. Chránit matraci se určitě vyplatí, prodloužíte tím i její životnost. Pot, tělesné tekutiny, nebo různé pachy dostanete z matrace opravdu jen těžko. Hygienicky čistý matracový chránič minimalizuje vstup bakterií, plísní, ale i virů, tělesných tekutin, oloupané kůži apod.

Uchycení chrániče je snadné

I když se zdá být technologie na první pohled složitá, je to jen zdání. Ve skutečnosti jde jen o čtyři našité gumy v rozích, pomocí nichž chránič dobře uchytíte na každé ze čtyř stran. Je stejně tak dobře odnímatelný, tudíž ve chvíli, kdy budete postele převlékat, nebudete mít příliš práce. Matracový chránič můžete bez problémů i vyprat, nebo ho vyměnit za nový.

matrace

Foto: Pixabay

Matracový chránič jako lehce udržitelný materiál

Díky chrániči si udržíte odstup od počínajících alergií, astmatu nebo záchvatovitého kašle. Všichni nevítaní hosté zůstanou tam, kde jsou a nebudou se dále šířit. Matracový chránič totiž dokáže zabránit proniknutí roztočů, což ocení hlavně ti, co na ně mají silnou alergii.

Skvrny, pot i vlhkost budou méně vidět

Matracový chránič vás nezklame ani svojí vysokou absorpcí vody, díky níž dokáže zadržet i některé tělní tekutiny. Matrace zůstane díky chrániči beze skvrn a zápachu. Kupovat stále novou matraci není příliš úsporné, s chrániči na matrace můžete získat opravdu mnoho.

Matracové chrániče jsou pohodlné

Některé z nich mohou zvýšit i pohodlnost spaní na lůžku. Elasticita, prodyšnost, ohebnost, udržitelnost, ale ani pohodlnost u matracových chráničů rozhodně nechybí. Výhodou je i to, že se nemusí po vyprání žehlit, bělit, ani sušit. Díky matracovým chráničům hodně ušetříte.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/pouzivate-matracovy-chranic-5-duvodu-proc-nesmi-chybet-ve-vasi-loznici/

https://www.bydleni.cz/zprava/Chrante-svou-matraci-a-dejte-ji-delsi-zivot

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.