Trik s přesazováním, který dokáže zachránit zubožené pokojovky – chce to košíček na muffiny

pokojovky

Trik s přesazováním, který dokáže zachránit zubožené pokojovky – chce to košíček na muffiny. Pokojové květiny jsou ozdobou každého interiéru. Jejich barvami i tvarem můžete zcela proměnit atmosféru daného místa.

I když péče často není tak náročná, jako obdělávat celou zahrádku, není radno na ně zapomínat. Stačí tento malý fígl při přesazování a vaše pokojové rostlinky ožijí. Vy se pak budete moci kochat tou neskonalou krásou, kterou se vám za vaši péči odmění.

Jak vylepšit přesazování rostlin

Pokud doma čas od času pečete muffiny, jistě znáte papírové košíčky, kterými se forma na muffiny vykládá. Své využití mají však i mimo kuchyni. Ať už vám zbývá posledních pár kousků nebo máte doma vždy zásobu košíčků připravenou, s tímhle fíglem pro ně najdete uplatnění, i když se vám zrovna nebude chtít péct.

pokojovka

Foto: Pixabay

Nejenom papírové košíčky

Někdo nahrazuje košíčky na muffiny kamínky, kterými dno květináče vysypává. Problém s kamínky však může být v tom, že v květináči zaberou poměrně dost místa. Čím větší kamínky jsou, tím méně zeminy pak rostlince můžete přisypat, a ta může začít nepříjemně strádat.

Jako bonus navíc papír z košíčků dokáže nasát určitou vlhkost, a tak z ní můžou vaše rostlinky čerpat vláhu, i když je náhodou zapomenete zalít.

Suché listy pokojovek

Pokud jsou listy svěšené a ztrácí svůj bujný tvar, jejich barva je méně výrazná a na dotek jsou mnohem jemnější, nejspíš je na vině nedostatečná zálivka nebo příliš suchý vzduch v místnosti. V další fázi pak listy začínají žloutnout nebo jejich listy hnědnou. Pro záchranu rostliny byste měli zvýšit množství zálivky a poškozené konce listů odstřihnout. Tím podpoříte a urychlíte její regeneraci. Vyplatí se strádající rostliny přesunout na jiné místo a pozorovat, co se stane, když se jejich životní podmínky změní.

 

Zdroj: https://tchiboblog.cz/jak-presazovat-pokojovky/, https://www.gardners-eshop.cz/pece-behem-roku/jak-na-to-presazujeme/, https://www.idnes.cz/hobby/domov/prakticke-rady-a-tipy-pro-presazovani-pokojovych-rostlin.A090312_141141_hobby-domov_mce, https://inspirace.heureka.cz/presazovani-pokojovych-rostlin/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.