01_saten

Proč mít povlečení ze saténu?

Při výběru povlečení má zákazník na výběr z několika různých materiálů. Avšak pokud má slabost pro materiály luxusní, jeho volba padne velmi pravděpodobně na satén. Ale ani pokud vám nejde nutně o pocit – uznejme, poněkud povrchní – maximálního luxusu, neměli byste satén zavrhovat. Satén má totiž výhod více. Chcete-li tak zkusit něco nového a s trochou nadsázky posunout spánek na novou úroveň, saténové povlečení je správnou volbou.

Co je to satén?

V této zdánlivě triviální otázce je třeba si před koupí udělat jasno. Na trhu se lze totiž často setkat s podezřele levným saténovým povlečením, které ovšem ve skutečnosti saténovým není. Pravý satén je totiž vytvořen z bavlněných nití, které prochází dlouhým a unikátním procesem zpracování, který zahrnuje např. opalování nebo tzv. kalandrování. Dlouhý výrobní proces se celkem nepřekvapivě projevuje i v ceně, která je skutečně vysoká. A právě proto je nízká cena jasným indikátorem toho, že se v daném případě nejedná o pravý satén ale lesklý polyester. Na první pohled vypadají oba materiály stejně, ve skutečnosti je v nich ale zásadní rozdíl. A pod polyestrem se vám moc dobře spát nebude.

Existuje několik druhů saténu, ten nejluxusnější se označuje jako premium, nižší – stále však kvalitní – třída jako mako-satén.

02_saten

Foto: Pixabay

Satén a jeho výhody

Satén je velmi lehký, přitom však pevný. Je také antialergenní. Jeho typický lesk láká k tomu si jej pohladit, pokud to uděláte, rychle zjistíte, že je také nesmírně příjemný na dotek. Další výhodou je snadná údržba. Satén lze prát v pračce na 60°C a většinou není třeba jej žehlit. I pokud se vám bude zdát, že přežehlení bude třeba, půjde to velmi snadno.

Saténové povlečení je na trhu dostupné v nepřeberném množství barev a vzorů, ze kterých si vybere každý. Pokud tedy chcete a můžete investovat do kvality, saténové povlečení je rozhodně dobrou volbou.

Náhledové foto: Pixabay

Sdílet

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *