Nemusíte mu ublížit. Vyhnat krtka lze i domácími triky

Krtek

Máte na zahradě krtka? Možná si už nyní trháte vlasy, když vidíte tu spoušť, kterou stihl za poměrně krátký časový okamžik udělat. Asi právě nyní hledáte chemický prostředek, jenž by dokázal tohoto ničitele zastavit. Nemusíte, učinit tak totiž můžete i prostřednictvím nejrůznějších domácích prostředků. Vyrobit je lze bez problémů rychle a levně. My se na některé takové domácí odpuzovače krtků podíváme mnohem podrobněji v tomto článku.

Lák ze zavařených okurek

Za vyzkoušení nic nedáte. Většinou se tento lák běžně vylévá a nepoužívá se. když ho nalijete do děr, jež krtek vytvoří, může se vám podařit jej vyhnat. Stejně tak do láku lze namočit nejrůznější hadry a ucpat jimi vchody a východy krtčích chodeb.
Zavařené okurky

Zavařené okurky: Foto Pixabay

Krtek nesnáší pach ryby

Jsou lidé, kteří dávají do krtčích chodeb rybí hlavu nebo nevyužité části rybího těla. Krtci tento pach nesnáší, sbalí si uzlík a půjdou jinam.

Psí chlupy

Další zajímavý experiment. Podle mnohých lidí krtci nemusí vyčesanou srst psů. Po vyčesání může sloužit v daných otvorech skvěle.

Mletý pepř a ocet

I takto pozoruhodně můžete zkusit krtka z děr vyhnat. Když čerstvě namletý černý pepř zalijete octem, vznikne směsice pachů, jež nemusí.Pepř

Pepř: Foto Pixabay

Česnek a citrusové slupky

Ideální je také prolisovat česnek a zabalit do hadříku, který pak přijde do díry. Stejně tak moc nevoní krtkovi ani citrusové slupky. Stejně byste je ostatně vyhodili na kompost nebo do koše.Česnek

Česnek: Foto Pixabay

Skvělá zemina z krtčích děr

Když už krtka na zahradě máte, využijte alespoň zeminy z krtinců. Už naše babičky věděly, že jde o skvělou zeminu pro pěstování květin nebo výsev zeleniny.

Krtek: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.