Proč jsou vinylové podlahy tolik oblíbené?

Dřevěná podlaha

Vinyl se dlouhodobě drží, co se týče podlahových krytin, na čele oblíbenosti. Vděčí za to svým jedinečným vlastnostem, které nadchnou i toho nejnáročnějšího uživatele. Tato šikovná alternativa k přírodní, buď dřevěné nebo kamenné podlaze, se hodí do jakéhokoliv interiéru.

Dlouhý výčet výhod

Podlaha Fatra vinyl vám nabídne množství dekorů věrně imitujících dřevo, snadnou a rychlou pokládku, nenáročnou údržbu, příjemný teplý povrch, vysokou odolnost vůči vlhkosti, chemickému a mechanickému poškození, nenasákavost, možnost oprav a nízkou úroveň hluku. Vinylová podlaha potěší i jedince, jimž není příroda lhostejná. Jedná se totiž o ekologický, 100% recyklovatelný materiál. Navíc je zdravotně nezávadná, antimikrobiální a antistatická.

Své uplatnění nalezne všude

Vinylovou podlahu můžete umístit též do frekventovaných prostor, jimiž jsou předsíň, chodba nebo kuchyně. Pokud se na podlahové vrstvě nacházejí drobné nedostatky, je adekvátní alternativou Gerflor texline neboli PVC vinylová podlaha s revoluční textilní podložkou. Ta má totiž samovyrovnávací schopnost, a tudíž díky ní drobné nerovnosti nacházející se v podlaze nepoznáte. Tento typ podlahy je vhodný jak do bytových, tak do komerčních prostor s nízkou zátěží.

Od dřeva ji na první pohled nerozeznáte

Vinyl quick step představuje kolekci extra odolných dlouhých prken, která jsou věrnou napodobeninou přírodní dřevěné varianty. Jsou opatřeny typickými drážkami, jež tento dojem umocňují. Vybírat můžete z nepřeberného množství autentických dekorů se špičkovou povrchovou úpravou. Tento druh podlahy je velice tichý, neboť je vybaven vrstvami perfektně absorbujícími zvuk. Proto je její umístění vhodné do velmi rušného prostředí v kombinaci se silným zatížením. Klapání podpatků, posouvání židlí a další rušivé prvky budou maximálně eliminovány.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.