Proč jsou plovoucí podlahy tak oblíbené?

Plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha je velice oblíbeným druhem podlahové krytiny, přičemž pod tímto označením se neskrývá materiál, nýbrž technologie, kterou je možné použít u různých materiálů. Plovoucí podlaha tedy může být laminátová, dřevěná, vinylová a podobně.

Při této metodě se jednotlivá prkna vzájemně propojují hranami, a tím vytvářejí jeden souvislý povrch. Plovoucí podlaha se tak jmenuje podle toho, že podlahový materiál „plave“ nad podkladovou vrstvou.

Snadná pokládka

Plovoucí podlaha se pokládá poměrně snadno, přičemž práci zvládne každý šikovný kutil. Velice důležité je mít dokonale připravený podklad. Těšit se můžete hned na několik předností, mezi nimiž nechybí akustická izolace, rozmanitost v dekorech, rychlost montáže, vysoká životnost a jednoduchá údržba. Plovoucí podlaha vás potěší i po cenové stránce.

Výhody

  • Podlahy jsou poměrně levné.
  • Výměna poškozených prken je rychlá a snadná.
  • Pokládku zvládne i domácí kutil.

Plovoucí podlahaFoto: Dřevoškrt

Příklady plovoucích podlah

Existují tři druhy podlah, které se nejčastěji instalují metodou plovoucí podlahy. První možností je laminát. V případě, že hledáte luxusnější provedení, sáhněte po vinylu. Působivým dojmem se však vyznačuje dřevěná plovoucí podlaha, která perfektně zapadne do jakéhokoliv interiéru.

Jestliže hledáte odborníka na plovoucí podlahy a interiérové dveře, podívejte se na portfolio produktů společnosti DŘEVOŠKRT. Zabývá se prodejem dřeva, podlahami či dveřmi. Chlubí se dlouholetými zkušenostmi, příznivou cenovou politikou a vynikající kvalitou. Poskytuje montáž i bezpečnostní prvky. DŘEVOŠKRT sice působí především v Domažlicích, nicméně služby poskytuje po celé České republice.

Náhledové foto: Dřevoškrt

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.