Proč dávat prostředek na nádobí do mrazáku

Prostředek na nádobí

Prostředek na nádobí má v kuchyni prakticky každý. Většinu lidí přitom asi většinou nenapadne, že by bylo možné využít jej k něčemu jinému než jen k umývání nádobí. Přesto je to možné a jedná se o další z neobvyklých ale užitečných triků, které vám mohou pomoci v nejrůznějších situacích, které život a provoz domácnosti přináší.

Prostředek nejen na nádobí

Prostředek na mytí nádobí lze využít k více účelům najednou. Nejen, že dokonale odmastí vaše nádobí, ale současně může trochu překvapivě pomoci i s bolestmi a otoky. Využít lze faktu, že pokud dáte prostředek na mytí do mrazícího boxu, nikdy vám nezmrzne.

Prostředek na nádobí, který je vyndaný z mrazáku, udržuje stálou nízkou teplotu, čehož lze využít například na bolavé a oteklé klouby. Chladivé účinky vydrží mnohem déle než u běžné vody. Pokud mycí prostředek nalijete do uzavíratelného sáčku a namrazíte jej, dá se sáček s chladivou hmotou dobře regulovat a ohýbat. Dobře se tak přizpůsobí tvaru a místu, které potřebujete ochladit.

Prostředek na nádobí

Foto: Pixabay

Další využití namraženého prostředku na nádobí

Fyzikální vlastnosti této nemrznoucí směsi se dají využít nejen při zdravotních problémech. Dobře nachladí i vaši tašku s potravinami. Dobře utěsněné chladící sáčky postačí přiložit k potravinám, které je nutné udržet dlouhodobě v chladu. Namražený prostředek na nádobí tak funguje jako běžně používaný komerční chladící sáček.

Vynikající chladící vlastnosti namraženého prostředku na nádobí nejlépe využijete během letních parních dní, kdy budete potřebovat ochladit nejen potraviny, ale i váš organismus na cestách. A pokud vás na nich rozbolí hlava, postačí si takový nachlazený sáček s prostředkem na nádobí přiložit na spánky, čelo nebo zátylek a hned vám bude lépe.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/hobby/bolest-chlazeni-30000511.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.