Jak si užít grilování na balkoně bezpečně a s ohledem na sousedy

Chcete si užít grilování na balkoně nebo na terase? V takovém případě je nutné dodržet několik základních opatření, aby bylo grilování nejenom bezpečné, ale také zbytečně neobtěžovalo sousedy. Vše podstatné najdete v tomto článku.

U bytového domu se řiďte domovním řádem

Pokud si chcete užívat grilování na balkoně v bytovém domě, je důležité respektovat především domovní řád. Většinou nejde o bod, který bývá v domovním řádě přímo uveden, ale existují výjimky a může se stát, že budou specifikovány v podmínkách. Ještě předtím, než si nadšeně pořídíte gril, se tak ujistěte, že je to v souladu s pravidly, ať si nezaděláte na zbytečné problémy. U malého elektrického grilu si však nikdo nemusí všimnout, že si grilujete. Ostatně malé kontaktní grily se dají použít přímo  v kuchyni.

Buďte ohleduplní k sousedům

I v případě, kdy není grilování nijak upraveno v obecném domovním řádu, je dobré dávat pozor na to, aby vaše jednání nijak neohrožovalo a neobtěžovalo sousedy. To můžete usměrnit výběrem vhodného grilu, který nebude dělat kouř a podobně, ale třeba i tím, že nebudete grilovat příliš často. Pokud totiž budete grilovat opravdu každý večer, nemuselo by to být pro sousedy příjemné. Snažte se s nimi domluvit a případně zmírněte zábavu či hlasitost hudby, ať je tolik nerušíte.

Foto: Pixabay

Výběr kompaktního grilu na balkon

Protože je grilování na balkonu stále více populární, najdete i dostatečně bohatou nabídku grilů. Ty mají zpravidla malé kompaktní rozměry, aby se dobře vešly i do malého prostoru. Zároveň jsou uzpůsobeny tak, aby z nich nešel příliš kouř a podobně. Oblíbené tak jsou plynové nebo elektrické grily. Výhodou takových grilů je i poměrně snadné ovládání, které bez problémů zvládne snad každý. U elektrického grilu však pamatujte na to, že ho musíte připojit do zásuvky, která by tak měla být v dostatečné vzdálenosti, nebo pomůže prodlužovací kabel.

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jaka-mate-prava-a-povinnosti-pri-grilovani-na-balkone-a-nebo-lodzii-28777.html a https://bydleni.instory.cz/2658-pri-dodrzeni-nekolika-zasad-muzete-bezpecne-grilovat-i-na-malem-balkone.html

Náhledové foto: Pixabay