Proč byste neměli utrácet za stůl pro práci ve stoje

Stůl

Každý potřebuje být fit a žít déle, což se může velmi často promítat do různých trendů, které zaručují, že nás udělají štíhlejší, prospěšnější a radostnější, ať už je to převládající móda v rámci různých diet nebo šílenství s cvičebním vybavením. V některých případech tyto věci skutečně fungují – ale většinou tyto produkty a předměty mají na naše zdraví víceméně neutrální dopad.

Příkladem jsou pracovní stoly pro práci ve stoje. Tyto pracovní plochy, byly plánované tak, aby vám umožnily pracovat na pracovišti, zatímco stojíte. Jejich vznik byl motivován úvahami, které varovaly před četnými nebezpečími pro zdraví, která jsou součástí sezení na zadku po celé hodiny. A není to jen sezení, které způsobuje, že je vaše pracovní plocha tak nebezpečná – práce na pracovní ploše může způsobit další problémy, jako je například porucha karpálních tunelů nebo staré dobré bolesti zad.

A pokud jste do Google zadali stůl pro práci určitě vás nepříjemně zaskočila pořizovací cena. Běžný stůl vás vyjde na 5-6000 Kč, zatímco polohovací stůl minimálně na 13 000 Kč. Na potřebě vyšší pracovní plochy (nebo polohovací pracovní ploše) není nic špatného, jejich přínos pro zdraví je však silně přehnaný, takže ho víceméně nepotřebujete. A v případě, že si během dne potřebujete pouze natáhnout nohy, určitě si vystačíte s velmi levným zařízením.

Prakticky žádné výhody pro vaše zdraví

V případě, že uvažujete o pořízení stojícího pracovního místa, protože potřebujete být zdravější a žít déle, plýtváte penězi. Mnohem lépe uděláte, když dvakrát za hodinu vstanete a budete se pohybovat. Je naprosto zřejmé, že pracovní plocha pro stání v podstatě nemá, jak zlepšit vaše zdraví, ale to neznamená, že byste ji kupovat neméli v případě, že ji potřebujete pro práci. Existuje řada důvodů, proč může být pracovní plocha na stání skvělou volbou pro vaši kancelář. Může pro vás být pohodlnější stát kvůli bolestem zad nebo jiným problémům a pár lidí může být jednoduše šťastnější, když pracují vestoje. A budete moci zkombinovat pracovní plochu ve stoje s běžeckým pásem nebo jiným stacionárním cvičebním vybavením, abyste při práci mohli cvičit.

Stůl 2
Foto: Pixabay

Všechny tyto výhody však získáte, aniž byste museli investovat tisíce korun. Jedinou funkcí stojící pracovní plochy je pohodlné zvýšení pracovního prostoru, takže si budete moci upravit stávající pracovní plochu pomocí vychytávek za pár korun nebo jiné nastavitelné stoly z druhé ruky a atd. Ty odvedou přesně stejnou práci jako dražší vybavení a nabízejí přesně stejné výhody pro zdraví čili prakticky žádné. Samozřejmě, pokud máte rádi nákladnou módu a chcete pracovní plochu pro stání, která se hodí k tématu stylistického uspořádání vaší kanceláře, je to jen na vás. Ale v případě, že se snažíte zahrnout do svých pracovních sklonů trochu flexibility, podívejte se po něčem jiném.

Zdroje info: bestlifeonline.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay