Problém s místem: Způsoby, jak zajistit, aby byt působil prostorněji

byt

Pokud se v domácnosti potýkáte s nedostatkem prostoru, doslova válčíte s každým místem, tak různými triky lze zajistit, aby váš byt působit prostorněji. Jak na to?

Ne každý může být spokojený se svým životním prostorem. I když omezujete věci v domácnosti, tak stejně se bez některých nelze obejít, jakožto se jich vám i během pár let nashromáždí tolik, že pociťujete nedostatek místa. Existují však možnosti, jak to udělat. Prozradíme vám je.

Volba úzkého a multifunkčního nábytku

Volte úzké a vysouvací kousky. Může se jednat o úzký psací stůl s vysouvací zásuvkou, což vám poskytne více prostoru. Sázkou na jistotu je multifunkční nábytek. Ten je přímo stvořený do menšího prostoru. Uspoří mnoho místa a poskytne dostatek i potřebného úložného prostoru. Ideální jsou i rozkládací pohovky, konferenční stolek, jenž se stisknutím páky změní na jídelní stůl. Vyklápěcí nemusí být pouze stůl, ale také postele, pracovní nebo jídelní stoly.

Využití dveří a pomocníků na kolečkách

Využijte dveře na maximum. Ať už se jedná o župany v koupelně, oblečení v ložnici, svrchní kousky v předsíni. Všude vám pomůžou háčky, věšáky apod. Ty umístěte na dveře a získáte další praktické místo na oblečení. Stejně tak nábytek na kolečkách je praktický, neboť je snadný na manipulaci v rámci přemístění tam, kam potřebujete. Například lavici s úložným prostorem na kolečkách lze zasunout pod stůl. Opět ušetříte další potřebné místo.

Bez světlých barev se neobejdete

Byt zařízený světlým nábytkem působí nejen prostorněji, ale také optimističtěji. Rovněž tak stěny vymalované bílou či v krémovém odstínu výrazně prosvětlí prostor. To samé platí i o podlaze. Pokud nemůžete vyměnit podlahovou krytinu, pořiďte alespoň světlý koberec.

pokoj

Foto: Pixabay

Využití každého centimetru

Vyplatí se používat víceúčelový věšák, ideálně svislý. Je vhodný nejen na šály, ale i kravaty, pásky. Udrží různé doplňky bez toho, aniž by zabíral moc místa jako klasický věšák. Ale naopak vám zajistí více prostoru.

Zdroj: living.cz, homebydleni.cz

Náhledové foto: Pixabay