Stiebel Eltron

Příprava teplé vody: Pořízení stacionárního zásobníku se vyplatí

Teplou vodu potřebujeme jak v domácnosti, tak i ve firemním prostředí. Její ohřev lze řešit hned několika různými způsoby. Ať už vybíráte alternativu pro bytový dům, chatu nebo zmiňované průmyslové prostředí či rodinný domek, měli byste brát v potaz hned několik velmi důležitých aspektů. Důležité je třeba umístění konkrétního ohřívače, jeho konstrukce, charakter vytváření a předávání tepla či mnohá jiná kritéria. My se na ně podíváme podrobněji a nezapomeneme doporučit ani konkrétní stacionární zásobník.

Jaké jsou základní typy ohřívačů vody?

V první řadě se můžeme soustředit na kapacitu nádrže nástěnného nebo stacionárního zásobníku teplé vody. Tradičně se rozlišují malé a velké zásobníky. Standardně se kapacita ohřívače pohybuje mezi 50 až 200 litry. Počítat byste přitom měli s průměrnou spotřebou teplé vody okolo 50 litrů na osobu za den. Jinak je třeba dbát také na uložení, existují zásobníky:

  • závěsné,
  • ležaté,
  • stacionární, tedy stojaté,
  • pro průmyslové využití.

Stiebel Eltron

Zdroj obrázku: stiebel-eltron.cz

Konstrukce, materiál a technologie ohřevu vody

Moderní ohřívače vody se liší také provedením, použitým materiálem a tím, na jakém principu fungují. Hovořit můžeme o nepřímotopových zásobnících, které jsou označovány také jako akumulační nádrže. Voda je ohřívána horkou vodou, jež pochází z elektrického či plynového kotle. U kombinovaných ohřívačů je zdrojem ohřevu elektrická spirála. Co se týká konstrukce, volí se zásobníky průtokové pro ohřev menšího množství vody a akumulační, které ohřívají v delší době větší objem vody.

Sázka na kvalitu a tradici

Naším tipem jsou systémové zásobníky značky STIEBEL ELTRON. Nabízí optimální spolehlivé řešení bez ohledu na to, v jakém objektu budou sloužit. Disponují navíc spoustou důležitých funkcí, mezi něž patří jak ohřev vody, tak i vytápění nebo naopak chlazení.

Zdroj náhledového obrázku: stiebel-eltron.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *