bathroom-690774_640

Podlahové řešení vhodné do koupelny

Koupelna je jednou z prvních místností, kterým budete během rekonstrukce nebo výstavby nové domácnosti věnovat pozornost. Kromě samotného vybavení je samozřejmě potřeba přemýšlet i nad volbou vhodné podlahy, která odolá vlivům typickým pro danou místnost. Jaký typ podlahy se do koupelny hodí a který naopak určitě nepořizujte? Na tyto otázky vám rádi odpovíme.

Podlahová krytina musí zvládnout zvýšenou vlhkost

V koupelně se tradičně nachází umyvadlo, sprchový kout, vana a v některých případech dokonce i WC, byť se to z hygienických důvodů příliš nedoporučuje. Všechny tyto komponenty pracují na bázi vody, takže je jasné, že místnost bude podrobena vysoké vlhkosti a odstřikujícím proudům čiré kapaliny. Na základě těchto informací musíte tedy volit i podlahovou krytinu, která si s vodou dokáže poradit.

Všeobecně platí, že voda a dřevo jednoduše nejdou dohromady. Pokud tedy koupelnu mermomocí chcete vybavit dřevěnou krytinou, volte takovou, která je pro vlhkost přímo uzpůsobená lakováním nebo olejováním. Mějte ovšem na paměti, že za podlahu hodně zaplatíte a jejímu opotřebení nikdy dokonale nezabráníte.

Vinyl a ekologické podlahy v souboji o koupelnu jasně vedou

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Naprosto ideálním materiálem pro zhotovení podlahy v koupelně je bezpochyby vinyl, který vyniká vysokou odolností, neklouzavostí, pružností, tvrdostí a navíc se dá skvěle kombinovat s podlahovým vytápěním. Pokládka tohoto typu podlahy není nikterak náročná a pokud si na tuto práci troufnete, určitě si hravě zvládnete.

Svět v posledních letech klade důraz na ekologii a proto při hledání podlahové krytiny do koupelny může zvolit i ekologickou elastickou podlahu, která je odolná, pružná, organická a hodí se i pro alergiky. Cenově se pohybuje poměrně blízko výše zmíněným vinylovým podlahám, což je příjemným plusem navíc.

Samozřejmě se nabízejí také keramické podlahy keramické dlaždice, jejichž cena je však poměrně vysoká a instalace není vhodná pro nezkušené amatéry. Ve spárách se navíc často usazují nečistoty, které pak musejí hospodyňky pravidelně odstraňovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *