Přidání soli při praní se vyplatí

Pračka

Dnes si představíme jednoduchý trik, který spočívá v tom, že při praní do pračky kromě prádla a čistících prostředků dáte také sůl. Proč? A jak ji máte do bubnu pračky umístit? To všechno si dnes společně řekneme. Pojďme tedy na to!

Proč použít sůl při praní

Jaké jsou účinky přítomnosti soli v bubnu pračky společně se špinavým oblečením, které chceme vyprat? Je jich hned několik. Zaprvé sůl zabezpečuje barvy oblečení. Zamezuje tedy vyblednutí barev oblečení. Stejně tak však předchází například zežloutnutí nebo zaprání bílých oděvů. Nejvíce může pomoci sůl v pračce například v případě, když perete záclony. Zde uvidíte účinky nejlépe. Zbavíte se totiž problému, který se stává poměrně často. Záclony totiž při vyjmutí z pračky ozáří a jejich bílá barva se rozjasní. Předejdete také tomu, že praní záclonám přidá šedivý nádech.

Sůl: Zdroj obrázku Pixabay.com

Dále je sůl také změkčovač vody

Vedle výše zmíněného je také sůl výborným změkčovadlem vody. Lze ji tedy přidat také například do myčky. Zde si však nejčastěji kupujeme sůl přímo určenou pro tento spotřebič. Vedle kupovaných změkčovadel vody však můžete při přidání obyčejné soli vidět účinky téměř okamžitě. I tato vlastnost, kdy sůl efektivně změkčuje vodu, je příčinou toho, že prádlo je zářivě barevné nebo bílé po praní s touto přísadou.

Jak přidat sůl do pračky

Jak tedy aplikovat slibovaný trik, tak aby se dostala sůl do pračky a měla maximální pozitivní účinek? Šlo by to asi více způsoby. My se však představíme jeden, který je velmi jednoduchý. Na jedno praní potřebujete jen jednu polévkovou lžíci soli. Tu vysypte na rozložený kapesník či jinou pevnější látku. Pro tyto účely se snažte používat jen sůl hrubozrnnou. Problém s jemnější solí tkví v tom, že jemná sůl se rozpustí příliš rychle. Vyjde tedy na mytí pračky, ale nemusí již působit při dalších fázích pracího procesu. Takto připravený kapesník pak jen zabalíme do podoby balíčku, jehož střed je naplněn právě hrubozrnnou solí. Před vložením do pračky se přesvědčte, že kapesník představuje dokonalé zabalení soli vez velkých děr. No a po splnění všech výše zmíněných požadavků již můžete jen vložit kapesník se solí do pracího bubnu. Společně s prádlem. Vyberte program a již standardně vyperte várku oblečení.

Pračka: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.