02_samolepka

Jak z nábytku odstranit zbytky samolepek

Samolepky jsou ve skutečnosti velice zajímavým médiem. Mohou nést prakticky jakýkoliv motiv a jsou proto oblíbené mezi dětmi i mezi dospělými. Ať už je na nich zobrazen aktuálně populární dětský hrdina, anebo třeba logo metalové kapely, čas od času někdo podlehne touze nalepit si samolepku na nábytek. Je ale dost pravděpodobné, že čas od času se samolepka omrzí, nebo se jí někdo bude chtít zbavit z jiného důvodu. Zatímco některé samolepky půjdou sloupnout velmi snadno, s jinými to bude docela tvrdý boj. Jak se tedy zbavit odolných zbytků samolepek na nábytku?

Trpělivost růže přináší

První způsob, kterým lze zbytky samolepky z dřevěného nábytku odstranit, spočívá v postupném oškrabávání zbytků tupým nožíkem, plastovou kartou (těch má dnes většina z nás v peněžence hned několik), případně drsnější stranou houbičky na nádobí. Škrabat je třeba velmi opatrně, v opačném případě by totiž hrozilo poškození nábytku. Z toho plyne, že nejdůležitější vlastností je v tomto případě trpělivost.

01_samolepka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kyseliny v našich službách

V našich domácnostech máme prakticky vždy k dispozici dvě běžné kyseliny. Jsou jimi ocet a citronová šťáva. Jejich použití je v obou případech stejné a také jednoduché. Na zbytky lepidla naneste několik kapek octa nebo citronové šťávy a nechte je nějakou dobu působit. Po několika minutách zbytky setřete hadříkem.

Další způsoby odstranění lepidla

Při odstraňování zbytků lepidla může pomoci také teplo. Předtím, než se pokusíte nálepku strhnout, zkuste jí nahřát proudem horkého vzduchu z fénu. Pokud je ale povrch, na kterém je samolepka umístěna, lakovaný nebo jinak specificky upravený, může opět dojít k jeho poškození.

Někdy se radí použít na zbytky lepidla líh nebo kuchyňský olej. Pokud je samolepka na skle nebo kovových částech, není to problém. Dřevěný nábytek ale není pro jejich použití příliš vhodný. Zvláště pokud se jedná o dřevo bez povrchové úpravy, tyto prostředky se do něj vsáknou a vytvoří prakticky neodstranitelné skvrny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *