Příběh firmy Liftor: Polohovací stoly z Plzně do celé Evropy

Polohovací stůl

Firma Liftor se zabývá výrobou polohovacích stolů, díky kterým se můžete při práci u stolu postavit, což mimo jiné pomáhá předcházet bolesti zad a krku. Ke stolům navíc dodává praktické příslušenství nebo ergonomické kancelářské židle. Ačkoliv se její příběh začal psát teprve nedávno, v roce 2019, její vývoj naznačuje, že se její zakladatelé vydali správnou cestou. Během krátké doby se polohovací stoly Liftor prosadily i za hranicemi – na Slovensku, v Německu a Polsku. Brzy se pak objeví ještě na dalších evropských trzích. Poznejte příběh mladé firmy z Plzně a seznamte se s jejími produkty, které dokážou zpříjemnit váš čas strávený u počítače, ať už na něm budete pracovat v kanceláři, nebo doma.

Jak to celé začalo

„Na začátku byla bolavá záda jedné kolegyně. Postupně se přidávaly stížnosti ostatních kolegů, a dokonce i já sám jsem cítil, že mi dlouhodobé sezení úplně nesvědčí. Seděl jsem v práci, v autě i doma. Když jsem se nad tím konečně zamyslel, přišel jsem na to, že prosedím většinu dne, což mě, jako jinak aktivního člověka, trochu děsilo,“ popisuje dobu před založením firmy Pavel Petr, jeden ze tří jednatelů Liftoru.

Spolu s Ondřejem Jírovcem a Vaškem Ortinským, dalšími dvěma zakladateli firmy a zároveň rovněž nadšenými sportovci, Petr pracoval od rána do večera v jedné středně velké technologické společnosti. A problém s dlouhým sezením každý den vnímali všichni tři stejně. „Snažili jsme se to řešit, ale na nic, co by dlouhodobě fungovalo, jsme nepřišli,“ říká Ondřej Jírovec.

Impulsem ke změně byla jejich cesta po východní Asii, kde mimo dalšího navštívili technologický veletrh. „Tam jsme si poprvé všimli něčeho, co nám hned na první pohled přišlo jako skvělý nápad – polohovatelný stůl, který bylo možné nastavit do různých výšek a přizpůsobit ho své práci,“ pokračuje Vašek Ortinský. Nápad se jim natolik zalíbil, že se začali zajímat o výrobu tohoto typu stolů. Přestože i u nás v té době už byla dostupná řada modelů polohovacích stolů do kanceláří, trojice viděla prostor pro zlepšení a vyplnění mezery na trhu. „Chtěli jsme tomu nápadu přidat nějakou větší hodnotu, ruční práci, lidskost a řemeslo. Chtěli jsme mít možnost vyrobit sobě i lidem kolem nás stůl na míru, a to takový, na kterém bude poznat, že za ním stojí člověk a ne pouze stroj,“ dodává Ondřej.

Polohovací stůl

Foto: Liftor.cz

Výškově nastavitelné stoly Liftor s pracovní deskou na míru

Nějakou dobu to po založení firmy trvalo, protože se jim nedařilo najít vhodné výrobní prostory, ale výsledkem jejich snahy nakonec byla výroba prvního modelu kancelářského polohovacího stolu Liftor. Rozhodli se využít již vyvinutou technologii zdvihacích nohou stolu včetně elektrického pohonu a skombinovat to s dřevěnou pracovní deskou, kterou vyrobili sami. Polohovací stoly Liftor jsou unikátní právě tím, že jejich desky nejsou produktem nějaké velkovýroby. Díky vlastní dílně v Liftoru vyrábí desky stolu s rozměry dle přání zákazníka již do druhého dne po objednání, což je velká přidaná hodnota, kterou jen tak někdo nenabízí. Pracovní deska buď může mít některý z doporučených rozměrů, nebo si ji lze objednat s libovolným rozměrem, jež se pohybuje v mezích stanoveného širokého rozsahu.

V současnosti je nabídka Liftoru znatelně rozsáhlejší, než tomu bylo ještě nedávno. Oblíbené kancelářské polohovací stoly s různými typy nohou a desek doplňují pracovní zvedací stoly do dílny či ateliéru se zvlášť vysokou nosností, dětské rostoucí stoly a novinkou jsou herní stoly pro počítačové hráče se speciálně tvarovanou deskou Gaming Pro. I hráči totiž u stolu tráví spoustu času a byla by škoda, aby záliba v hraní her ovlivňovala jejich zdraví více, než je nutné.

Praktické příslušenství a ergonomické židle

Vedle samotných polohovacích stolů Liftor nabízí mnoho kousků praktického příslušenství, které zvyšují jejich funkčnost. Jedná se například o polohovatelné držáky monitorů, otočné držáky stolních počítačů, sběrače kabelů nebo uzamykatelné kovové šuplíky a zásuvkové kontejnery. A aby byl čas strávený u stolu pro tělo ještě méně náročný, v nabídce nechybí ani ergonomické kancelářské židle nebo balanční stoličky pro aktivní sezení.

Tisková zpráva: Competizione Media

Náhledové foto: Liftor.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.