Jak na zvířecí chlupy v bytě? Některé tipy skvěle fungují

pes

Každý majitel čtyřnohého mazlíčka ví, jak složité je zabránit mu v trousení chlupů po bytě. Ty se potom často usazují na pohovce nebo se válejí po koberci, po plovoucí podlaze a všude tam, kde jsou snadno vidět. Zvládnout boj s chlupy není tak snadné, ale ne nemožné. Udržet pořádek vyžaduje každodenní péči o vaše mazlíčky.

Bez pravidelné péče to nepůjde

Proto, že nejsou živí mazlíčci žádní plyšáci na hraní, je potřeba počítat s tím, že péče o jejich srst bude muset být častá. Pravidelné vyčesávání chlupů, mytí, stříhání i kartáčování zmírní časté vypadávání chlupů na podlahu. Ale pozor: kartáč, který je určený na jejich srst, používejte výhradně jen tam, kde můžete chlupy snadno odstranit, nebo vysát. V letních měsících můžete vaše mazlíčky vykartáčovat nejlépe buď venku nebo alespoň v prostorech jako je například balkon, nebo pergola.

Ocenit přitom můžete i řadu pomůcek, které jsou na kartáčování určené. Patří mezi ně třeba rukavice s výběžky, které slouží nejen vyčesávání chlupů, ale i k příjemné masáži čtyřnohého kamaráda.

Dopřejte kočkám i psům pravidelnou koupel

Při pravidelné koupeli dochází často k uvolňování přebytečných chlupů z těla. Mazlíčkům se po takových lázních nejen uleví, ale navíc pak není jejich srst plná roztočů. Na odtok vany používejte raději sítko, které zachytí poměrně velké množství chlupatých chomáčů.

pes

Foto: Pixabay

Přizpůsobte si byt podle mazlíčků

V bytě se pro snadnější udržování povrchů a jejich očistu od chlupů vyhněte kobercům nebo látkám, které na sebe chlupy přichytávají. Místo bavlněných látek volte raději ty, které mají kluzký povrch. Hladké tkaniny bude přece jen snadnější udržet v čistotě.

Udržujte psí i kočičí pelíšky v čistotě.

Pelíšky domácích mazlíčků je potřeba pravidelně udržovat. Zbavte je proto vždy chlupů včas a pelíšky alespoň jednou týdně vyperte. Tím snížíte riziko, že se z nich chlupy rozšíří dále do bytu.

Pořiďte si vysavač s hepa filtrem

Vysavače na zvířecí chlupy bezpečně odstraní nánosy poletujících chuchvalců v místnosti. Kartáče od chlupů je samozřejmě také potřeba pravidelně čistit. Srst, která se považuje za silný alergen, musí být z bytu včas odstraněna. Na pomoc si naštěstí můžete přizvat i robotický vysavač, který se o sběr poválených chlupů postará i během vaší procházky se psem.

Zdroje informací: https://homebydleni.cz/bydleni/nabytek/ucinne-triky-jak-zbavit-domacnost-chlupu-od-ctyrnohych-mazlicku/

https://hobby.instory.cz/mazlicci/3737-tipy-jak-se-zbavit-zvirecich-chlupu-rychle-a-bez-velke-namahy.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.