trampolína

Při výběru trampolíny se často díváme nesprávným směrem

Aktivní trávení volného času i příprava na olympijské medaile – to všechno vám může poskytnout trampolína. Skoky na trampolíně jsou totiž součástí letních olympijských her už od roku 2000. Ať už se vaše ambice dotýkají medailových výšek nebo ne, určitě byste měli při nákupu trampolíny dbát i na své zdraví. Ta správná otázka při výběru tedy zní: umíte vybrat kvalitní a bezpečnou trampolínu?

Porovnávejte materiály nikoli ceny

Sáhnout za každou cenu po té nejlevnější nabídce by se vám v tomto případě nemuselo vůbec vyplatit. Levné nekvalitní trampolíny se nejenom rychle opotřebují, ale také vás mohou ohrozit vážným úrazem. A na co si dát pozor?

  • Tloušťka použitých tyčí – v popisu by tento údaj nikdy neměl chybět. Síla použitého materiálu alespoň 1,4 mm – to je mez, pod kterou byste nikdy neměli jít, pokud chcete mít v rukou (a pod nohama) skutečně kvalitní výrobek s dlouhou životností.
  • Dopadová plocha – obáváte se nepříjemných odřenin z trampolíny? Ptejte se vždy po dopadové ploše z neabrazivního materiálu tzv. amerického typu. Nebude-li prodejce vědět, o co jde, jděte raději o dům dál.

Foto: Pixabay

Není síť jako síť

Důležité jsou také bezpečnostní prvky – především ochranná síť, která zabrání tvrdému dopadu na zem při špatném doskoku. Ale to není vše: zvolíte-li tzv. vnitřní ochrannou síť, ochráníte všechny uživatele trampolíny také před nechtěným šlápnutím do pružin v okolí dopadové plochy nebo před nechtěným nárazem do stojny ochranné sítě. Bezpečnost svého nového zábavního prvku tak zvýšíte skutečně na maximum.

Nakupujte z ověřeného zdroje

Vyhněte se akčním nabídkám no-name trampolín ze supermarketů a chtějte pouze spolehlivé výrobky od osvědčených prodejců nejlépe s několikaletou historií působení na trhu. Snadno si tak můžete dohledat reference zákazníků, a rovněž budete mít jistotu stálé dostupnosti náhradních dílů, což vám může do budoucna ušetřit nemalé výdaje.

Zdroje info: https://www.recenzer.cz/trampoliny/
https://www.covybrat.cz/nejlepsi-trampolina/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *