Prášek do pečiva

Prášek do pečiva: Využití pro zdraví i domácnost

Prášek do pečení je jedna z nejobyčejnějších věcí, které lze v kuchyni najít. Má jej doma téměř každý. My se však dnes podíváme na pár triků, které lze s tímto práškem udělat. Nepůjde ale o vaření či pečení. Naopak zkusíme jej využít pro naše zdraví a tělo, domácnost či zahrádku. Tak pojďme na to!

Relax při koupeli noh a boj proti ztvrdlé kůži

Prášek do pečiva může ulevit vašim nohám. Jak? Dejte tři lžíce tohoto prášku do dvou litrů teplé vody. Výsledná směs, kterou promícháte tak, aby se zde práše rozpustil, může sloužit jako voda pro relaxační koupel vašich noh. Nohám pomůže práše do pečení v teplé vodě s opuchlinami či jinými oděrkami. Navíc je zbaví únavy. Stejně tak roztok pomáhá proti tvrdé kůži na dolních končetinách.

Domácí deodorant

Prášek do pečiva však může pomoci také s pocením. Stačí opět smíchat vodu (nyní nikoli teplou) s troškou prášku do pečiva. Výsledná směs, která se dá do rozstřikovače, funguje jako výborný deodorant. Nastříkání do podpaží předchází nadměrnému pocení a nepříjemnému zápachu.

Mravenci

Foto: Pixabay

V boji proti mravencům

Prášek do pečení je také výborným nástrojem, kterým lze bojovat proti mravencům ve vaší domácnosti či na zahradě. Stačí smíchat prášek do pečiva s cukrem. Sypkou směs pak umístěte na místa, kde se mravenci vyskytují. Nejlépe u otvorů, odkud se dostávají do domácnosti. Tuto sypkou směs si mravenci zanesu do mraveniště. Směs je pak toxická pro mravence a samozřejmě také pro královnu, kterou mravenci in touto směsí budou krmit.

Pomůže proti slimákům

Mravenci však nejsou jediní škůdci, proti kterým může prášek do pečiva pomoci. Dalšími jsou škůdci, kteří se vyskytují na zahradě. Jde o slimáky. Prášek do pečiva můžete pro tento účel využít dvěma způsoby. Buď jej nasypete přímo na slimáka nebo prášek posypete okolo rostlin, která bývají slimáky napadány. V druhém případě však budete potřebovat mnohem větší množství prášku.

Náhledové foto: Radek Štěpán

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *