Prášek do pečiva dokáže doslova zázraky v každé domácnosti. S čím vším pomůže?

prášek do pečiva

Mnohdy ty nejlevnější věci prokáží tu nejlepší službu. Mezi takové bezpochyby patří i obyčejný prášek do pečiva. Prozradíme vám, méně známé využití.  Je to hotový zázrak. K čemu všemu vám doma poslouží?

Čistič koberců a čalouněného nábytku

Koberec i čalouněný nábytek velmi snadno, rychle a efektivně vyčistíte pomocí prášku do pečiva. Stačí ho nasypat v hrubší vrstvě a nechat působit cca 20 minut. Potom vše jednoduše vysajete a je hotovo.

Odstraňovač zápachu z oblečení

Při praní do dávkovače na prášek dejte prací prostředek, stejně tak i aviváž, pokud patříte mezi ty, kteří ji pravidelně používají a do bubnu pračky nasypte balíček prášku do pečiva. Výsledek uvidíte i ucítíte. Prádlo bude krásně čisté. Prášek rovněž účinně dokáže odstranit zatuchlý zápach z textilních vláken.

Likvidace škodlivé plísně

Bojujete doma s plísní? Je třeba se jí urychleně zbavit. Není vždy zapotřebí mít speciální přípravky. Jeden si můžete hned vyrobit sami doma. Stačí, když smícháte prášek do pečiva s horkou vodou tak, aby vznikla hustá a hladká směs. Tu naneste na veškerá místa, kde se plíseň vyskytuje. Nechte nějakou dobu působit. Pak už jen omyjte.

záclony

Foto: Pixabay

Zářivě bílé záclony

Pokud chcete mít zářivě bílé záclony, tak je nejdříve namočte do vody, ve které jste si předem rozpustili 3 až 4 balíčky prášku do pečiva. Nechte je chvíli takto působit. Při praní v pračce ještě přidejte 1 prášek do pečiva do bubnu pračky.

Efektivní čištění rzi

Skvrny na rzi můžou působit tak, že se jich nebudete už moc zbavit. Pokud jste už vyzkoušeli prakticky vše a bezúspěšně, tak pomocí jednoduchého triku se dočkáte požadovaného výsledku. Nejdříve rezavé věci namočte do octa. Pak vezměte zubní kartáček, na který nasypte prášek do pečiva a skvrny s ním vyčistěte. Výsledek vás mile překvapí.

Zdroj: dobrenoviny.sk, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay