Jak účinně ochránit slepice před kunami? Odstraňte lákadla

slepice

I když se kuny zdají být velmi drobné a nenápadné, jejich pověst je předchází právem. Dokáží se vloupat nejen do motorů aut, ale také vám mohou sežrat slepice. Kuny jsou roztomilé, avšak velmi nebezpečné. Nejenom slepice je pro ně snadná kořist. Kuny se dostanou i na místa hůře přístupná, jejich mrštné, štíhlé tělo se dostane téměř všude. Žijí a loví hlavně v noci. Je proto na čase dát jim stop.

Kuny jsou mazané, zajistěte výběh pro slepice proto včas 

Kuny se protáhnou i tou nejmenší škvírkou, je třeba počítat se zabezpečením výběhu. Ujistěte se, že je váš výběh dobře zajištěný. Mezery, kterými by se mohly kuny dostat k slepicím raději rychle zaslepte. Dřevěný plot musí být stabilní a bez zjevných známek ztrouchnivění.

Nejúčinnější je proti kunám drátěný plot, kterou tvoří pevná síť s drobnými okénky. Tento plot zajistí dostatečnou ochranu celého prostoru včetně jeho stropu. Kuny tak nebudou mít šanci se protáhnout dovnitř. Drátěnou síť je ale třeba vždy pevně ukotvit tak, aby případní predátoři neměli šanci se podhrabat, nebo ji zcela zničit.

kuna

Foto: Pixabay

Kurník zajistěte hlavně na noc

Slepice je potřeba chránit hlavně během noci. Kuny chodí na lov po setmění, tudíž nenechávejte slepice nikde volně pobíhat a dveře vždy pevně zavřete. Kolem výběhu postavte silné osvětlení, které kuny odradí

Venkovní reproduktory, které budou mířit na výběh slepic, mohou kuny odradit vcelku rychle. Pokud chcete mít jistotu, že je opravdu zaženou, vezměte si na pomoc nahrávku dravců, které je doslova vyděsí k smrti.

Odstraňte lákadla pro kuny

Nenechávejte v okolí výběhu zbytky jídla. Vaše popelnice s odpady vždy dobře zajistěte nebo přímo uzamkněte. Postavte jim do cesty různé vůně i chemické látky, které kuny nesnášejí. Kuna nemá ráda například pronikavou vůni octa, mátu peprnou, kopr, rozmarýn, eukalyptus a jiné. Tyto byliny můžete vysázet i poblíž slepičího výběhu.

Na pomoc si vezměte i psa

Pokud se domníváte, že v noci dochází k útokům na vaše slepice, neváhejte kunám postavit do cesty i hlídacího psa, který se o ně už dobře postará. Svým štěkotem a věrnou stráží dokáží zahnat i jiné predátory, než jakými jsou kuny na vaší zahradě.

Zdroje informací: https://prima-receptar.cz/kuny-opakovane-zabijeji-me-slepice-jak-tomu-zabranit/

https://www.ireceptar.cz/zvirata/slepice-kuna-30000704.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.