Praním oděvů lze ušetřit — Musíte ale udělat toto

Máte rozsáhlou dynamickou rodinu a perete každý den? Mohl by to být každodenní úkon, který je nezbytný. Zejména v případě, že sportujete, chodíte za kulturou a jste z velké části dynamičtí. Tímto způsobem však utratíte hodně peněz. Záleží na tom, jak se k prádlu, pračce a praní chováte i běžně. Víte, jak ušetřit peníze při praní?

Perte na nižší teplotu

Prádlo, které není velmi špinavé, nemusíte prát na 60°. Dostatečná je teplota 40°. Při větším šetření budete muset zvolit úsporný program.

Perte v pračce s nízkou spotřebou energie

Vaše pračka se jen tak nezastaví? V tom případě si pořiďte pračku s nízkou spotřebou energie. Díky tomu budete moci ušetřit část peněz. Měla by spotřebovat přibližně 1 kWh a 40 litrů vody. Ještě před samotným kupováním hledejte při koupi nového přístroje ekologickou značku. Kromě toho zkontrolujte úroveň hlučnosti, abyste věděli, do čeho jdete.

Odstraňte skvrny pomocí rad starých bab

Odstraňte skvrny, které se každou chvíli objevují na šatech, bez chemikálií. V mnoha případech to funguje. S domácími prostředky ušetříte peníze, a navíc je to ekologická cesta. U intenzivně zašpiněného oblečení využijte místo předpírky prací sodu. Na skvrny od vína funguje sůl, na skvrny od přírodních produktů citron a na skvrny od potu ocet nebo citronová šťáva.

Pračku nikdy nepřetěžujte

To může být častý problém. Lidé si myslí, že ušetří peníze, když do pračky nacpou co největší množství oblečení. Šokující je, že opak je pravdou. Pračka je plánována na určitou hmotnost, a pokud ji překročíte, prádlo se dostatečně nevypere a budete muset několik věcí prát znovu. V každém případě do ní skutečně nevkládejte příliš málo oblečení, pokud nechcete prát dva kusy oblečení, co nejdříve, vydržte, dokud nebude pračka plná.

Prací prášek
Foto: Pixabay

Dávkujte určité množství pracího prášku a aviváže na textury

Dávkujte v souladu s určitým množstvím a mírou zašpinění uvedenou na obalu výrobku. Nemá smysl dávat víc, aby oblečení bylo čistší nebo bude mít lepší vůni, to na to nemá žádný vliv. Pak by na oblečení mohly vznikat skvrny a budete je pouze obtížně odstraňovat.

Zdroje info: ireceptar.cz, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay.com