Sítě proti hmyzu

Praktické sítě proti hmyzu

Nynější krásné počasí si užíváme plnými doušky. Teplo a jarní vzduch necháváme proudit okny do našich domů.  Otevřenými okny se však dostane nejen čerstvý vzduch, ale bohužel i hmyz. Jediným řešení jak tomuto problému předejít jsou sítě proti hmyzu do oken či dveří.

Praktický pomocník

Sítě proti hmyzu jsou velmi praktické a téměř neviditelné. Další výhodou je snadná instalace. Sítě se totiž dají pořídit do jakéhokoliv typu okna.  Existují také sítě proti hmyzu do dveří. Ať už létající nebo lezoucí hmyz a různé pyly se vám díky síti do domů nedostanu. Tuto praktickou věc tak ocení hlavně rodiny s dětmi nebo právě alergici, pro které pyl může představovat zdravotní riziko. Sítě jsou jedinou zárukou, jak klidně větrat a zároveň nemít doma žádný hmyz.

Mnoho variant

Na trhu si můžete vybrat rám sítě v několika barvách a dekorech oken včetně imitace dřeva. Nejoblíbenější barvou zákazníků je však bílá nebo hnědá. Kvalitnější okenní sítě proti hmyzu jsou například ze zesílené síťoviny vyrobené z poloplastových sklolaminátových vláken. Sítě z tohoto materiálu snáší velmi dobře teplotní výkyvy a nepodléhají ani korozi. Pro lidi s alergiemi pak byly vyvinuty protipylové sítě, které zachytí všechen pyl z venku.

Typy sítí do oken a dveří

Ani okna a dveře s většími formáty než je obvyklé, nejsou překážkou při pořizování sítí. Můžete instalovat posuvné sítě nebo pevné sítě šroubovací či sítě proti hmyzu samolepící, které na zimu zase snadnou odmontujete a schováte pro další sezónu. Pokud řešíte problém s malým prostorem okolo dveří, tak ideálním řešením pro vás budou rolovací dveřní sítě. Posledním typem je plisé síť. Tento typ sítě vás neomezuje v průchodu a je vhodný především v domácnostech, kde se nachází lidé na invalidním vozíku, protože je v bezbariérovém provedení.  Díky plisé sítím se také nemůže stát, že byste zakopli o rám sítě. Zespodu je navíc síť opatřena kartáčkem bránící proniknutí hmyzu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *