Praktické rady, jak správně pečovat o kožený nábytek

Kvalitní kožený nábytek nabízí dlouhou životnost a luxusní vzhled. Právě z těchto důvodů tak jsou kožené sedačky, křesla, ale i židle tolik oblíbené. Aby si však kůže zachovala svou pružnost, musíte se o ni správně starat. Co to znamená a na jaká základní pravidla při péči o kožený nábytek nesmíte zapomenout?

Prevence prasklinám a ztrátě lesku kůže

Kvalitní pravá kůže, ale i ekologická koženka nabídnou především krásný vzhled. A ten je potřeba uchovat. Platí to pro sedací soupravy, křesla, jídelní židle, ale třeba i autosedačky, pokud jsou kožené. Péče by měla být pravidelná, kdy si kůže zaslouží ošetření alespoň 3-4 x do roka. Běžné čištění je nejlepší provádět jednou za měsíc.

Čištění s pomocí jemného hadříku

Pravidelně je potřeba z koženého nábytku odstraňovat prach. To zvládnete pomocí jemného hadříku, který bude mírně vlhký. Neměl by být vyloženě mokrý, aby nedošlo k poškození struktury kůže a absorpci přebytečné vody. Prach, drobečky a další částečky odstraníte pomocí vysavače. Pro tyto účely si nezapomeňte připravit jemný vysávací nástavec.

Speciální přípravky pro péči o kožený nábytek

Po důkladném vyčištění přichází na řadu aplikace pečujícího přípravku. Vybírejte takové, které jsou určeny přímo pro použití na kůži. Cílem je vyživit a opět prozářit vzhled koženého nábytku. Kvalitní přípravek pomůže vytvořit i malý ochranný film, aby byl nábytek lépe chráněn před nečistotami. Nejdříve naneste podle návodu a důkladně rozprostřete do všech míst. Nejvíce péče věnujte opěrkám a částem na sezení, protože jde o nejvíce namáhané plochy. Zároveň však nezapomeňte také na boky nebo zadní stranu, která si rovněž zaslouží ošetřit.

Foto: Pixabay

Domácí recepty pro ošetření koženého nábytku

Kromě klasických přípravků, které můžete zakoupit v obchodě, se pro ošetření koženého nábytku hodí i některé běžné věci z domácnosti. Doporučované je například běžná kravské mléko. Tekutinu je však vždy nutné důkladně otřít. Na škrábance a oděrky zase můžete použít trochu olivového oleje.

Zdroj: https://severdv.ru/sovety/kak-uhazhivat-za-kozhanoj-mebelyu-v-domashnih-usloviyah/
Náhledové foto: Pixabay