bydl

Potřebují vaše půjčky na bydlení konsolidaci? Na co si dát pozor?

Otázka správného vedení domácích financí je v poslední době stále aktuálnější. S tím, jak se zvyšuje míra informovanosti a ekonomické vzdělanosti obyvatel, je pro banky stále těžší uspět u svých klientů s nevýhodně nastavenými podmínkami půjček. Paradoxně tedy nastává situace, která staví nové zákazníky bank do lepší situace, než ty, kteří uzavřeli nevýhodné smlouvy již mnohem dříve. Není ale nutné plakat nad rozlitým mlékem, stačí chytře využít konsolidace půjček a úvěrů.

Proč vlastně konsolidovat?

Zavázali jste se v minulých letech více poskytovatelům půjček a dnes zjišťujete, že přeplácíte příliš? Obáváte se, že nebudete stíhat hradit své závazky (například v souvislosti se změnou rodinné situace) nebo vás splátky půjček omezují v plnění základních životních potřeb? Pak se určitě vyplatí pouvažovat o otázce konsolidace půjček a úvěrů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kdy zažít uvažovat o konsolidaci půjček a úvěrů

 

  1. Pokud je výše uhrazených splátek a skutečně odvedených prostředků při konsolidaci nižší, než při individuálním doplacení všech závazků. Tady se bez tužky a papíru neobejdete, ale užitečnou pomocí budou i nejrůznější internetové kalkulačky, které vám při zadání příslušných parametrů vypočítají finálně zaplacenou částku.
  2. Pokud vás hrazení všech půjček omezuje v uspokojování základních životních potřeb (nákup jídla a léků, nutné výdaje na bydlení apod.).
  3. Pokud nemáte vytvořenu finanční rezervu a chcete to změnit, tak se konsolidace půjček a úvěrů také hodí. Vždy si ale pamatujte, že úročení peněz na spořícím účtu je vždy horší, než úroky, která zaplatíte bace za půjčku. Vytvořte si tedy jen nejnutnější rezervu a zbytek peněz použijte na umoření dluhů.

Rozhodně nezačínejte konsolidaci půjček a úvěrů ve chvíli, kdy vám chybí peníze na nějaké nenadálé výdaje, je to totiž běh na delší trať. Neodkládejte proto její realizaci, později byste už nemuseli získat tak dobré podmínky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *