Kiwi

Potřebujete, aby vám změklo maso? Postačí kiwi

Dost možná se vyhýbáte hovězímu či zvěřinovému masu hlavně proto, že ho nemůžete připravit tak, aby bylo jemné a opravdu lahodné. U některých druhů tuhého masa je opravdu složité si hotové jídlo vychutnat a užít, jelikož ho musíte vařit dlouhé hodiny a ani potom výsledek není takový, jaký jste si představovali. Podíváme se na tipy, které se používaly před několika lety a v dnešní době se k nim opět vrátili i v těch nejdražších restauracích.

Může za to jedno výborné ovoce, jehož dužina působí na strukturu masa jako takové přírodní změkčovadlo a způsobí i to, že ty nejtužší části skvěle změknou a budou vláčné. Jedná se o obyčejné kiwi, které seženete snad v každém obchodě s potravinami. Takže podle nás určitě stojí za to vyzkoušet tento skvělý trik.

Co na to budeme potřebovat?

  • 1-2 kusy kiwi,
  • 1-1,5 kilogramů masa,
  • sůl,
  • rozmarýn,
  • česnek a cibuli,
  • pepř a případně další koření, které používáte běžně.

Maso

Foto: Pixabay

Jednoduchý postup

Nejdříve maso omyjeme a osušíme. Kiwi omyjeme a rozmixujeme v mixéru, potom přidáme pepř a sůl. Do směsi dále přidáme maso. Marináda se na mase většinou nechává půl hodiny, ale pokud se jedná o velmi tuhé maso, můžeme nechat 1,5 hodiny. Ovšem ne déle než 2 hodiny, maso potom může až příliš změknout.

Tato domácí marináda je skvělá na grilování, pečení nebo jinou úpravu masa.

A nyní rada na závěr

Tahle metoda urychluje i dobu potřebnou na dostatečnou tepelnou úpravu masa. Hovězí maso budeme s marinádou dusit jen 40 – 50 minut, zatímco běžně kupříkladu do guláše potřebujeme 2 – 2,5 hodiny. Proto je potřeba dávat pozor, abyste maso nerozvařili. Maso bude chutnat skvěle, i pokud v marinádě budou zahradní bylinky, bílé víno nebo třeba nějaké neobvyklé koření.

A nakonec už vám přejeme jen dobrou chuť.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Kuchař Odpovědět

    Aby maso nebylo tuhé stačí pokapat kousky masa vodkou nebo jiným tvrdým alkoholem. Ten se při vaření odpaří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *