01_tabule

Jak vybrat tabuli do dětského pokoje

Jedním z nejspolehlivějších způsobů jak zabavit děti, je pořídit jim do dětského pokoje jejich vlastní tabuli. Děti kreslení milují, zvláště, když mohou svůj výtvor smazat a nahradit jej jiným. Tabule, kterou budou mít v pokoji, navíc zajistí, že děti nebudou svoje umělecké ambice realizovat na stěnách nebo nábytku, jak mají často ve zvyku. Školáci, anebo děti, které sice do školy zatím nechodí ale nemůžou se jí dočkat, jí mohou využít pro trénování písmenek nebo prvních početích příkladů. Tabulí je nicméně hned několik druhů. Jak si mezi nimi vybrat?

Magnetická nebo nemagnetická

První rozhodnutí, které je třeba při výběru tabule učinit, je to, zda má být magnetická anebo nikoliv. Hry s magnetky nejrůznějších tvarů děti nepochybně ocení. Kromě toho mohou být např. magnetky ve tvaru písmenek nebo zvířátek skvělou výukovou pomůckou. Rozhodně se tedy vyplatí volit pro děti tabuli magnetickou.

Magnetické tabule mohou mít keramický, lakovaný, ale i klasický, křídou popisovatelný povrch. Existují sice i tabule skleněné, ty jsou však vhodné spíše do zasedacích místností a kanceláří než do dětských pokojů. Konkrétní povrch definuje i způsob, kterým se něj bude psát.

02_tabule

Foto: Pixabay

Fixy nebo křída

Křída je klasikou, kterou si pamatujeme ze školních let. Dětem můžeme tradiční tabule pro kreslení křídou pořídit i domů. Výhodou je, že křídy si mohou děti vzít sebou ven a kreslit na chodník. Nevýhodou je naopak to, že při psaní křídou se práší. Venku to nevadí, v pokoji to ideální není.

Ani fixy ale nejsou zcela bezproblémové. Zvláště menší děti s nimi často neumí zacházet a kromě tabule je často pomalované i jejich oblečení a vše okolo.

Kvalita tabule a její umístění

Pokud se rozhodnete pro tabuli popisovatelnou fixami, rozhodovat se budete mezi levnějším lakovaným povrchem, a dražším keramickým. Jako obvykle platí, že nižší cena je vykoupena nižší odolností a kratší životností. Vyplatí se také koupě tabule s dřevěným rámem. Oproti hliníkovému rámu je pevnější a tolik se nedeformuje.

Tabuli lze pověsit na zeď, anebo ve stojanu postavit kamkoliv do pokoje. Výběr typu tabule, stejně jako její velikost, závisí čistě na preferencích konkrétního zákazníka. V obou případech se vyplatí vybírat tabuli disponující odkládacím prostorem. Volně stojící tabule jsou pak často vybaveny např. také počítadlem.

Foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *