Posezení do exteriéru. Vydrží roky a je takřka bezúdržbové

terasa

Také se těšíte, jak si konečně užijete posezení na balkonu či terase? Však se hned tak nic nevyrovná odpočinku na vzduchu. Správnou pohodu si lze užít díky zahradnímu nábytku. Jeho výběr není až tak jednoduchý, jak se může zdát. Přinášíme několik užitečných rad, která vám usnadní samotnou volbu.

Plast, dřevo nebo kov

První, na co se jistě zaměříte, bude materiál. Dřevo je prověřenou klasikou, zútulní exteriér. Mezi další volby patří kov či plast. Některý plastový nábytek je v moderním a nadčasovém ratanovém vzhledu. Plastový nábytek je bezúdržbový. Lehký, snadný na přemístění. Oproti tomu kovový je také snadný na údržbu, ale zároveň i více stabilní, bytelný a díky ochraně proti rzi a korozi vyniká odolností vůči povětrnostním podmínkám a skýtá dlouhou životnost. Plastový i kovový zahradní nábytek si bez problému poradí s rozmary počasí.

Na velikosti záleží

Při výběru zahradního nábytku hraje zásadní roli i velikost. A to nejen ohledně počtu aneb pro kolik osob, ale také jak velkým prostorem disponujete. Zda se jedná o nábytek na malý nebo naopak velký balkon či terasu. Co se týče počtu osob, tak nejen finančně, ale i designově lépe vychází pořízení setu pro daný počet lidí, který vypadá rozhodně lépe, než když budete kupovat každý kus zvlášť. Elegantní a praktické řešení nabízí rovněž zahradní pohovky a lavice, které poskytnou posezení pro více osob a některé mají i úložný prostor.

Pokud jste při volbě limitováni prostorem, je vhodné se zaměřit na závěsný nebo skládací nábytek. Praktické řešení i na ten nejmenší balkon. Zde platí i pravidlo, že nábytek na malý balkon by měl být nejen skladný, ale také lehký. Lépe se s ním manipuluje.

balkon

Foto: Pixabay

Podstata spočívá v umístění

Možná by vás to ani nenapadlo. Nejste sami. Často je opomíjen jeden z důležitých parametrů při výběru, a to umístění nábytku. Není myšlen styl exteriéru, ale kde bude stát nábytek. Zde je třeba zohlednit podlahu a stejně tak materiál nožiček. Mějte na paměti, že kovové patky můžou dřevěnou podlahu na terase poškrábat. Nábytek se zároveň nesmí smýkat, musí být stabilní. Při volbě je nutné myslet i na spáry a díry povrchu, kam by eventuálně nízké nohy nábytku mohly zapadnout.

Zdroj: ceskestavby.cz, homebydleni.cz

Náhledové foto: Pixabay