Pořádné čištění koberce snadno a rychle

Každá správná hospodyňka udržuje domácnost neustále čistou za pomoci vlhkého hadříku, vysavače a mopu. To jsou tři základní potřeby, bez kterých se jednoduše neobejde. Stačí toto všechno ale také v případě, když se rozhodne jednou za čas pořádně vyčistit koberec? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Vysavačem to začíná, ale rozhodně nekončí

Pravidelné luxování a s ním spojené zbavování povrchu hrubých nečistot je základním stavebním kamenem v péči o koberec. Pokud vám můžeme poradit, určitě se vyplatí investovat do vysavače sáčkového. Ten sice vyžaduje pravidelné dokupování sáčků, nicméně v praxi mnohem lépe saje a udrží si výkon i po ročním používání, což se o bezplytlíkových vysavačích říci nedá. Při vysávání koberce je dobré často měnit směr, jelikož na povrch tak vyplave mnohem větší množství nečistot, které je potřeba zlikvidovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Suché a mokré čištění

Kromě pravidelného luxování každý týden se jednou za čas vyplatí přistoupit k důkladnějšímu čištění. Někteří lidé si kvůli tomu sjednávají odborníky, nicméně pokud se naučíte tento jednoduchý postup, zvládnete to klidně sami. První přichází na řadu takzvané suché čištění, jehož základem je nanášení suché pěny na povrch koberce. Ta je vhodná pro všechny typy koberců, jelikož se dobře vsakuje a materiál tedy neničí.

Po suchém čištění logicky přichází na řadu to mokré. S tím si poradí například některé speciální vysavače, které díky kombinaci tlaku a teplé vody dostávají mycí prostředky přímo do koberce a rovnou jej i vysává, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.