Pokud toto umístíte do vašeho pokoje, zbavíte se much i komárů

Komár

Máte, zejména v létě, problémy s komáry a mouchami, kteří vám znepříjemňují život? Pak je na čase zkusit něco, co je dokonale odpudí. Pokud vyzkoušíte tuto metodu, dost možná nebudete ani potřebovat sítě v oknech. Představujeme vám totiž prostředek, kterým je lze zaručeně odehnat. Pojďme si jej představit.

Co budete potřebovat?

Jediné, co na tento zlepšovák potřebujete jsou tři věci, přičemž každá z nich je v domácnosti běžně k dostání. Pokud byste některou neměli, není problém ji sehnat. Jde tedy o plytkou misku, dále bílou čistou alpu a hřebíček.

Moucha

Foto: Pixabay

Jak se tedy komárů a much zbavit?

Výše uvedené přísady použijeme následovně. Do větší plytké misky nalijeme Alpu až po okraj. Do této tekutiny vložíme 20 až 30 kusů hřebíčku. Toto koření zde pak necháváme luhovat po celé léto. Misku tedy máte položenou v pokoji či jinde v interiéru a dále se o ni nestaráte. Výjimkou je jen případ, kdy se alpa odpařuje, a proto je dobré ji dolívat, aby byla hladina pořád stejně vysoko. Alpa časem zhnědne, což však vůbec nevadí. Pach, který směs vydává zaručeně odhání jak mouchy, tak zejména komáry. Díky tomu, že se bude, zejména v teplých dnech, vůně Alpy a hřebíčku, který je zde luhován, vypařovat do okolí, dostane se do celého pokoje a odradí tak nepříjemné návštěvníky. Zejména již zmíněné mouchy, komáry i vosy.

Na léto stačí litrová Alpa

Když si koupíte litrové balení Alpy, bude vám určitě stačit na celé léto. Stačí dát misku do jedné z místností či do více místností. Po celé léto pak již budete jen dolívat odpařenou Alpu. Nejlepší je tento trik například pro různé chaty a chalupy. I když v daném objektu nejste každý den, stačí zde jen tento roztok s hřebíčkem ponechat. Při každé návštěvě pak jen přilejete Alpu a budete si užívat toho, jak tento trik funguje.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.