Toaleta

Pokojové rostliny, které zbaví vaši toaletu zápachu

Pokojové rostliny mají u nás doma své místo. Interiér je díky nim útulnější, nemluvě o tom, že zlepšují kvalitu vzduchu. Některé pokojovky dokonce dokážou odstranit vlhkost nebo zbavit vaši toaletu nevábného zápachu.

Pokojové rostliny, které provoní toaletu

Toaleta je nedílnou součástí každé domácnosti, ale co si budeme povídat – tohle místo je často pod drobnohledem návštěv, které rozhodně nechcete pustit někam, kde není čisto, natož voňavo. I zde si pokojové rostliny najdou své místo a budou plnit nejen estetický, ale i praktický účel. Víte, které rostliny dokážou provonět toaletu?

Lopatkovec

Někdo mu říká lopatkovec, jiný používá pojmenování toulcovka. Bezesporu ji můžeme zařadit mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. I ona je nenáročná na péči, dobře se jí daří ve vlhkém prostředí, nepotřebuje mnoho světla a vystačí si i s minimální zálivkou. Lopatkovec absorbuje nejen škodliviny, ale také pachy, proto je tahle pokojovka vhodná především na toaletu, kde to ne vždy voní zrovna po růžích.

Tchynin jazyk

Poznáte ji podle typicky mečovitých dužnatých listů. Pravým jménem tenura, pro kterou se ale ujalo možná trochu nelichotivé pojmenování tchynin jazyk. I přesto, že jde o jedovatou rostlinu (máte-li děti, dejte ji z jejich dosahu), dokáže vzduch v místnosti zbavit mnoha škodlivin. Tchynin jazyk je rostlinka nenáročná na péči, nevadí jí ani stinná místa.

Tchynin jazyk

Foto: Pixabay

Zelenec

Dlouhé, světle zelené listy s bílými pruhy – tak můžeme definovat zelenec, další oblíbenou pokojovou rostlinu, která se zároveň řadí i na seznam těch, které jsou ideální na toaletu. Ať už mu najdete místo na přímém slunci, nebo ho postavíte do stínu, stěžovat si nebude. Ze vzduchu odstraní choroboplodné zárodky, toxické látky, prach i pachy. Funguje proto jako přírodní osvěžovač vzduchu.

Břečťan

Břečťan je pomocník proti vlhkosti, vzduch dokáže vyčistit od škodlivin i chemikálií. Skvěle se mu daří v chladnějších prostorách, prospívá v polostínu, ale ani stín mu nedělá problém.

Zdroj info: https://www.prozeny.cz/clanek/7-rostlin-do-koupelny-a-na-wc-osvezi-vzduch-a-odstrani-pach-74863

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *