7 zajímavých tipů, jak si to doma můžete udělat útulnější. Inspirujete se?

Interiér

Doma se všichni chceme cítit dobře. Toužíme po pohodlí, je pro nás důležité, abychom se zde cítili bezpečně. Zároveň chceme, aby nás naše bydlení reprezentovalo a u nás doma to nejen na nás, ale i na návštěvy působilo útulně a vkusně. Proto vám přinášíme hned sedm zajímavých tipů, s jejich pomocí si to doma můžete udělat krásnější a útulnější. Které vyzkoušíte?

Oživte jednu stěnu v pokoji

Nemusíte se hned pouštět do malování celé místnosti. Proměnu interiéru zaručí i jedna jediná stěna, která se rázem stane středobodem pokoje. Záleží na vás, jak tento úkol pojmete a s jakou dávkou fantazie se ho zhostíte.

Vyberte si jednu stěnu v pokoji, klidně tu největší, a tu něčím oživte. Může to být nějaká výrazná barva, benátský štuk nebo pěkná tapeta. Tu zvládnete na stěnu aplikovat sami, není to žádná raketová věda. Uvidíte, jak pokoj okamžitě prokoukne.

Obývací pokoj je vaše vizitka

Která jiná místnost slouží ke sdružování rodiny a přijímání návštěv více, nežli právě obývací pokoj? Určitě se shodneme na tom, že pokud pořádáme oslavu nebo třeba jen setkání s přáteli či rodinou, zpravidla je usadíme právě do obýváku.

Z toho důvodu je třeba si uvědomit, že obývací pokoj je taková vaše vizitka. Snažte se jej zařídit prakticky a vkusně zároveň. Dbejte na to, aby obývací pokoj působil vzdušně. Pro uspořádání věcí, které zde chcete mít po ruce, můžete využít obývací sestavu nebo stěnuobývací sestavu nebo stěnu, která nejenže zajistí dostatek úložného prostoru, ale ještě zaujme roli dominanty pokoje.InteriérFoto: Jodie Johnson/Shutterstock

Kouzlo živých rostlin

I když možná nepatříte mezi nadšené pěstitele a růži od narcisu rozeznáte jen stěží, nepodceňujte kouzlo živých rostlin a květin. Ty nám to doma udělají krásné, navíc zlepšují kvalitu vzduchu v místnosti a jednoduše moc pěkně vypadají. Umístit se dají kamkoli – od ložnice, přes koupelnu až po obývací pokoj nebo kuchyni.

Nezapomínejte na pořádek v předsíni

Hned poté, co vaše návštěva projde vchodovými dveřmi, ocitne se pravděpodobně v předsíni. Zde ale často panuje chaos, naneštěstí také nepořádek. Boty se povalují, věšák se doslova ohýbá pod svršky. Předsíň zkrátka nepůsobí útulně ani při pohledu z dálky.

Myslete proto na to, aby zde panoval pořádek. Samozřejmostí by zde měl být nábytek do předsíněnábytek do předsíně, který plní nejen roli praktickou, ale také estetickou. Botník udrží boty pohromadě a nestane se, že byste přes ně vy nebo vaše návštěva museli přeskakovat. Celé předsíňové sestavy kombinují nejen botník, ale i věšák a myslí i na zrcadlo.

Bytový textil dokáže hodně

Věřte nebo ne, ale doma se rázem budete cítit útulněji, pokud se obklopíte pěkným bytovým textilem. Na sedačku stačí položit pár měkoučkých polštářků. Přes postel v ložnici přehodit zajímavý přehoz. Na stůl v kuchyni rozprostřete vkusný ubrus, který se hodí nejen pro sváteční chvíle. Vyhrajte si doma s bytovým textilem a určitě se jeho použití napříč celou domácností nebraňte. Všude si dokáže najít místečko.

InteriérFoto: Pedal to the Stock/Shutterstock

Dekorace na stěnu udělají dojem

Zajímavým a zároveň finančně nenákladným způsobem, jak si to doma zútulnit, oživit a jednoduše si to udělat krásnější a příjemnější na pohled, jsou dekorace na stěnudekorace na stěnu. Je jich takové množství, že si možná ani nebudete moci vybrat, protože vás toho zaujme tolik, že vybrat jen pár kousků bude vážně složité.

Díky jejich různorodosti je lze použít opravdu všude. Některé se hodí do kuchyně, jiné se okamžitě zabydlí ve vaší ložnici. I do dětského pokoje můžete vybírat mnoho lákavých dekorací.

Příjemná vůně podtrhne atmosféru

Doma se ihned můžete cítit lépe nejen díky věcem, které jsou viditelné na pohled, ale například i díky vůním. Krásné vůně si doma můžete zajistit například s pomocí vosků, vonných svíček nebo aromalampám, kam se přidá voda a pár kapiček oleje a do vzduchu se rázem uvolňuje velmi příjemné aroma – v závislosti na tom, jakou vůni jste si vybrali.

Náhledové foto: Photographee.eu/Shutterstock

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.