pohovka

Pohovka v hořčicové barvě – s čím ji kombinovat?

Hořčicová je hitem posledních sezón. Zaujme všechny milovníky vintage stylu, i ty, kteří by rádi zdůraznili útulný charakter interiéru. A jak tuto barvu kombinovat s ostatním zařízením obývacího pokoje?

Teplé barvy se vrací na výsluní. V trendech interiérového designu tak můžeme v posledních letech vidět intenzivní oranžové, teplé zelené, sytě červeně především svůdně žluté žluté tóny.

Psychologie hořčicové barvy

Stejně jako jiné barvy z palety žlutých odstínů, je hořčicová barva považována za velmi intenzivní, se značnou hloubkou, originální a také snadno zakomponovoatelnou. Umožní vám zdůraznit jedinečnost místnosti a její eleganci. A lze pro ni použít i označení jako energie, vitalita nebo svěžest. Interiér s nádechem hořčičné barvy je na první pohled doslova osvětlen odpoledním sluncem.

Tři doporučené barevné kombinace pro hořčicovou barvu

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Bílá, šedá, přírodní dřevo

Absolutní stálice, s nimiž nikdy nic nezkazíte. Kombinace těchto barev s hořčičnou žlutou nevyžaduje žádné speciální speciální kompoziční dovednosti. A použít můžete i světlé barvy ve skandinávském stylu. Zároveň tím docílíte vysoké elegance interiéru tak trochu v retro atmosféře.

Oranžová, tlumeně červená, tmavě modrá, karmínová

Velmi výrazná kombinace, vyžaduje však jistou estetickou citlivost, ani ne tolik pro barvu jako pro konkrétní odstín. Správná kombinace barev může zvýšit energii v místnosti, takže pobyt tady vás doslova nabije a nabudí. Nesmíte to však přehnat, protože příliš mnoho energie škodí. Zvláště s karmínovou zacházejte opatrně.

Pastelově růžová, mořská modrá a lahvově zelená

Možná to na první pohled nezní jako ideální kombinace, ovšem faktem zůstává, že takto zařízené interiéry byly před několika desítkami let velmi módní. Podobné kontrasty dodávají interiéru lehkost a přinášejí s sebou také spoustu energie.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *